Sherlock Holmes a obří krysa ze Sumatry

Originální název: Sherlock Holmes and the Giant Rat of Sumatra

Jota - 2002
ISBN: 80-7217-197-6

Jota (2002) 80-7217-197-6 302

Další z nekonečných dobrodružství Sherlocka Holmese nás zavede až do Egypta, Indie a Singapuru, kde se řeší případ brutální vraždy. V tomto bizarním příběhu musel Sherlock Holmes napnout všechny své intelektuální a fyzické síly, využít svého umění taktiky i intuice. (Založil/a: CrowT)

dollyk
  14. 1. 2012, 9:56
Už jsem četl i lepší holmesiády, ale i přes některá nepsaná tabu tohoto žánru, která zde autor porušil, je to čtivé a zajímavé.
CrowT
  8. 1. 2011, 18:23
S epigony A. C. Doylea je to někdy těžké. Domnívají se, že napodobit styl holmesovských povídek a románů je jednoduché, tak proč to nezkusit, když už někdo před námi vymyslel tak skvělou postavu. Bohužel značná část z nich ve svém snažení neuspěla a pan Vannenman do této skupiny rozhodně patří. Nabízí nám těžkopádně napsaný, překombinovaný příběh, který, ač v něm vystupuje naše známá dvojka, má do skutečného Doylea opreavdu hodně daleko.