Anděl pitvornosti

Argo - 2007
ISBN: 978-80-7203-891-6

Argo (2007) 978-80-7203-891-6 215

Dvojjazyčný výbor sedmi povídek
- Rukopis nalezený v láhvi -- Zánik domu Usherů -- Skokan -- Maska Červené smrti -- Král Mor -- Anděl pitvornosti -- Berenice (Založil/a: kristinka)

Edgar Allan Poe Edgar Allan Poe
*19.01.1809 - †07.10.1849

vladimirju
  28. 11. 2013, 20:26
Myslím, že docela dobrý výběr povídek.Nechybí tam napětí se silně horrorovými prvky, ani trochu odlehčení. Výbor začíná tajuplnou povídkou "Rukopis nalezenný v láhvi", povídkou s tajuplným dějem, ale nejasným, ale tušeným koncem."Zánik domu Usherů" je dle mne jedna z nejlepších jeho povídek, svého času výborně zfilmovaná. Povídky "Skokan", "Maska červené smrti" a "Král mor" bych klidně vyměnil, ale nejsou špatné. Následující "Anděl pitvornosti" je docela nářez. Snad jediná jeho povídka, u které jsem se upřímně smál. "Berenice" je psycho na druhou. Tohle už je čtení s hodně drsným závěrem.
zdeny99
Berenice: ***

[70. přečtení, 35. hodnocení, 3. komentář, 91%]
Naevius
  24. 8. 2015, 11:32
Povídka Anděl pitvornosti mi přijde jako jedna z mála povídek Edgara Allana Poa humorná až fraškovitá, avšak s useknutým koncem. Z mého pohledu povídce trochu ubírá na kvalitě právě ten konec, kdy čtenář čeká jak příběh dopadne...a ve finále konec. I tento fakt značí v jakém duchu je povídka napsaná.