Ošklivá dívka

Ošklivá dívka
Originální název: Plain Girl

Volvox Globator - 1998

Volvox Globator (1998) 58

Půvabná novelka, kde na pár stránkách proletíte životem hlavní hrdinky na pozadí historických událostí . (Založil/a: Dieyoung)

Introvert
  29. 3. 2014, 8:35
Vypravěčský styl tohoto autora se mi líbí čím dál víc. Knížka je rozsahem taková, že se dá přečíst během opravdu malé chvíle, ale i za tak krátký časový úsek ve vás něco zanechá...
Na pár stránkách ukázáno, jak rozdílně může být viděn tentýž čas z perspektivy životních priorit.
Bonolennes
  18. 2. 2012, 13:40
"Zvláštní, celý jeden člověk se vejde do kartonové krabičky čtyři krát šest inchů, do které se stěží vtěsná pár koblih." - "Podobalo se to krizi - lidé čekají, až skončí, a mezitím zapomínají žít." - "Většina lidí se vdává nebo žení nikoli z horoucí lásky, ale aby jeden v druhém nalezli zdůvodnění vlastní existence." - "Prvek lítosti je věcí zásadního významu; jakmile se rozhodnete být takovou, jakou skutečně jste, i kdyby se to zdálo neuvěřitelné, pak není cesty zpátky, není čeho litovat." - "Každé utrpení je přípustné za předpokladu, že jste si je sama zvolila."