Sigmund Freud a tajemství duše

Originální název: Sigmund Freud und das Geheimnis der Seele

Paseka - 2002
ISBN: 80-7185-447-6

Paseka (2002) 80-7185-447-6 264

První velká překladová biografie o Freudovi na českém trhu, která přibližuje dramatické osudy velkého lékaře a myslitele i laické veřejnosti, je populárním výkladem Freudovy nelehké vědecké dráhy, vrcholící odhalením přístupu ke skrytým zdrojům nevědomého biologického základu lidské psychiky. V knize se setkáváme jak s nejznámějšími případy z Freudovy psychoanalytické praxe, tak i s případy dosud neznámými. Čtenář tak získává jasný obraz o významu snů a sexuality. Autor knihy, známý rakouský publicista, svým citlivým přístupem i strhujícím podáním ozvláštňuje portrét osobnosti, která rozhodující měrou ovlivnila celé 20. století.
(Anotace) (Založil/a: Sxdcf)

Georg Markus Georg Markus
*02.02.1951

Mi_dE_Co
  9. 5. 2011, 23:52
Velmi hezky a čtivě sepsán Freudův životopis. Sic jsem žádný jiný Freudův životopis nečetl a tudíž nemám s čím srovnávat, ale tato kniha mne velmi zaujala. Domnívám se, že je psána též přehledně, živě a zajímavě. Každému, kdo se chce dozvědět něco o Freudově rodině, lékařské praxi, i o jeho neřestech, tuto knihu doporučuji.