Zlý sen

Zlý sen Originální název: Zlý sen

Mezera - 2010
ISBN: 978-80-87148-26-6

Mezera (2010) 978-80-87148-26-6 544

Autobiografický román Zlý sen Dany Káňové pojednává o fenoménu internetu a seznamování se skrze něj. Autorka a zároveň hlavní postava románu otevřeně líčí virtuální vztahy, z nichž poslední jí ovlivnil i reálný život, a to extrémně. Velice zábavné čtení s mnoha životními postřehy se ke konci mění na opravdový horor, se vším, co k němu patří. (Založil/a: Gordon)

Dana Káňová Dana Káňová
*29.04.1964

Zuzana Ka
  18. 10. 2011, 15:59
Dlouho jsem nečetla tak strhující příběh, v němž se od začátku mezi řádky stupňuje napětí, které neopadá do samého konce knihy. Jsou to nenápadné útržky různých příhod, které se v závěru složí v dokonalou mozaiku.
Všem nám připadá, že internet je součástí života nás všech, řada z nás si zkouší žít nějaký ten virtuální život, můžeme se seznamovat, vyjádřit své názory, odhalit svá tajemství, je to na nás, jak daleko zajdeme a zda necháme virtuální svět proniknout do našeho skutečného života. Možná, je mezi námi řada lidí, pro které by měla být tahle kniha varováním, že spojením našeho skutečného a virtuálního života může dojít k velkému dramatu, které nemusí vždy skončit dobře, protože za vším jsou skuteční lidé, lidé různých vlastností, lidé zlí i dobří, můžeme si přát, aby pak takové drama bylo jen zlým snem. Kniha neobsahuje jen příběh o manipulaci s člověkem, kde je internet jedním z prostředků, který tuto činnost podporuje, ale je varováním především před nebezpečím, které existuje i mimo internet, a to je zneužití důvěřivosti člověka. To, že součástí příběhu js
ou osudy celé řady skutečných lidí, předurčuje knihu k tomu, že jí může číst i ten, kdo se v životě nepřipojil k internetu.
Arthur
  18. 10. 2011, 15:54
Pro mne neznámá autorka Dana Káňová a její román 'Zlý sen'se stal objevem roku. Neskutečné, neuvěřitelné, šokující. Velice čtivé, dobrá zápletka. Nechce se věřit, že autorka prožila, co ve svém románu popisuje.Doporučuji!
Gordon
  2. 1. 2011, 17:36
Do půlky románu jsem se velice bavil, pak mi ale zamrzl úsměv a nakonec to byl fakt horor. Neuvěřitelně čtivé, děj se odvíjí jako film. Mnoho dobrých postřehů a myšlenek z chatování, skoro jako memento pro ty, co se seznamují na internetu. Je neuvěřitelné, že se dá člověk ovládat na dálku, fakt síla.