Řád

Originální název: The Religion

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-450-2

BB art (2008) 978-80-7381-450-2 519

V květnu 1565 vyhlásil turecký sultán Suleyman Nádherný válku johanitským rytířům usazeným na Maltě. Ostrovní baštu oblehne obrovské osmanské vojsko a rozpoutá se hrdinský boj obránců proti mnohonásobné přesile. Turci zatím nepoznali porážku a chtějí zvítězit i na Maltě. Pád Malty i johanitského řádu se zdá být nevyhnutelný. (Založil/a: Potulný mnich)

Tim Willocks Tim Willocks
*1957

Richie
  10. 6. 2013, 8:17
Tohle je román podle mého gusta :-)
Na pozadí skutečných historických událostí je zpracován velmi romantický příběh válečného dobrodruha, bývalého janičáře, kapitána Mattiase Tannhausera, který se rozhodne pomoci francouzské hraběnce Carle Penautier najít jejího ztraceného syna.
Syna, který se nachází na Maltě, ke které směřuje ohromné vojsko tureckého sultána Sulejmana Nádherného, aby tento ostrov pod správou johanitských rytířů dobylo a přičlenilo k sultánově obrovské říši.
A tak se hlavní hrdinové románu brzo ocitají v pravém pekle tureckého obléhání Malty. Válečné scény jsou velmi syrově a sugestivně zpracovány, jsme svědky heroických výkonů obhájců i skvělé organizace obléhatelů.
Turecký sultán zatím vždy dosáhl svého cíle - podaří se mu i tentokrát zlomit odpor johanitského řádu?
Obléhání Malty vešlo do dějin a nyní má čtenář možnost se tohoto historického okamžiku účastnit spolu s hrdiny v rámci krásného romantického příběhu.
Nečekal jsem takovou kvalitu románu, ale po přečtení jsem ho po zásluze odměnil pěti hvězdičkami.
Potulný mnich
  3. 1. 2011, 17:03
Kniha se autorovi opravdu vyvedla.Je už od začátku velice napínavá a děj vás pohltí a nepustí,dokud ji nedočtete.Dal jsem ji 5 hvězdiček,které si určitě zaslouží.
banan
  30. 7. 2013, 13:50
... chytla me od sameho pocatku, nemam jedinou vytku a cte se uplne sama :) S velkou radosti a obdivem shledavam, ze nenalezam ani tzv. nudne pasaze.. Jiz budu u konce a pristim ctenarum mohu jen doporucit ;)