Ve službách diktátora

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-782-0

Jota (2010) 978-80-7217-782-0 190

Dne 18. října 1994, Bratislava:
Kim Čong-rjul (krycí jméno "Emil"), vysoce postavený severokorejský důstojník a agent, uskutečňuje svůj dlouho plánovaný útěk. Překračuje rakouské hranice a ztrácí se. Následná pátrání korejské tajné služby končí neúspěchem a od té doby je v Severní Koreji považován za mrtvého.
Po patnácti letech se utajování své existence vzdává a v této knize vypráví svůj dvojaký životní příběh. Jak se stane z muže, který prošel v totalitní Severní Koreji "vzorovou kariérou", z důvěrníka "zrádce vlasti"? Proč dává svým odhalením v sázku svůj život a riskuje, že by jeho rodina mohla trpět represemi?
Autoři líčí vedle Kim Čong-rjulova životního příběhu také pohnuté dějiny Severní Koreje, popisují přepychový způsob života diktátorů, zatímco obyvatelstvo hladoví a je potlačováno. Zaznamenávají také nelichotivý způsob chování evropských firem, které se bez skrupulí obohacují na nezákonných obchodech. (Založil/a: DB)

delfinek
  7. 9. 2013, 13:32
Zajímá mě jak se žije jinde a Korea je dosud zemí zahalenou a nedostupnou...a po přečtení knihy je zemí,kterou asi ani nechci v současném provedení navštívit.Proč OSN něco takového neřeší?Má snad Korea málo nerostného bohatství,že nikoho nezajímá a nikdo jí nechce pomoci? Strašný,opravdu stojí za to si přečíst.
devillante
  22. 2. 2015, 14:35
Špatně napsané; žádné odhalení jak slibuje kniha se nekoná. Všeobecně známá fakta o životě v KLDR jsou doplněna zápisky soudruha, co vlastně nic neprozradil, pokud vůbec něco věděl!
DB
  3. 1. 2011, 11:40
Tato kniha mě zaujala tím že je inspirována příběhem člověka, který v KLDR žil. Jelikož je tato země nesmírně izolovaná a tudíž neprůhledná, každá nová informace vrhá o trochu více světla do posledního stalinistického režimu světa. A pokud se člověk ještě k tomu podívá na dokument ČT Vítejte v KLDR, myslím že tím získá poměrně dobré tušení jak se v této zemi žije,což je pro mě dobrá zkušenost, protže jsem již nezažil komunizmus v ČSSR.