Komisař Bambus a fantóm banky

Komisař Bambus a fantóm banky

Albatros - 1986

Albatros (1986) 222

Humorná novela vypráví o londýnském policejním komisaři a jeho speciálních vyšetřovacích metodách, kterými odhaluje zloděje. (Založil/a: basi)

Pend
  7. 8. 2012, 13:16
Spíše parodie na kriminální příběhy, metody komisaře jsou netradiční, my bychom dnes řekli, že jsou preventivní... Atmosféru příběhu skvěle dotvářejí ilustrace.
Markyz101
  28. 11. 2016, 19:18
Knihu jsem zbožňoval jako dítě a s chutí jsem si ji přečetl i ve čtyřiceti. Asi jsem stále nedospěl, protože se tomu smeji porad stejne.
Stanous
  15. 2. 2014, 11:49
Knihu jsem si objednal ještě ve školním čtenářském klubu velmi záhy po vydání. Během dětství jsem ji přečetl snad 15x a nebýt toho, že se mi brožovaný a několikrát slepovaný výtisk definitivně totálně rozpadl, čtl bych ji nyní určitě se synem a věřím, že i u něj by zabodovala. Dodnes mi utkvěly v hlavě neotřelé verše pronášené jedním ze skupiny chystající se vykrást banku: Ten kdo pije pivečko, byvá clómán horečkó. Ten kdo si rád zavdá vínka, sežere ho rakovinka. A já piju kakao a nic se mi nestalo. Nechystá se vydavatel znovu uvést?