Proroctví sester

Originální název: Prophecy of the Sisters

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2883-9

Knižní klub (2011) 978-80-242-2883-9 368

První díl „gotické“ fantasy série situované do Anglie konce 19. století. Dvojčata Lia a Alice právě osiřela. Lia objeví na zápěstí tajemné znamení a začíná si všímat podivného krutého chování své sestry. Objeví knihu s jedinou stránkou, ve které si přečte temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět. Lia se domnívá, že ona je Strážkyní, která tomu má zabránit, a její zlá sestra Branou, jíž má Zlo vstoupit. Ale je to skutečně tak jednoduché? (Založil/a: elniss)

Michelle Zink Michelle Zink

Lalaine
  20. 12. 2011, 21:16
Musím říct, že téma této knihy je neobyčejně zajímavé a nápadité, originální.
Některé pasáže mi přišly celkem primitivní, takové bavení se o ničem. Celkově nám musela být vysvětlena každá hloupost - i když už dopředu víme, jak se děj bude vyvíjet, nakonec nás nic nepřekvapí.
Ovšem co mohu ocenit je, že děj má rychlý spád a kniha se tak stává celkem závisláckou - přečetla jsem ji za 2 dny.
Těším se na další díl, který si jistě ráda přečtu.
Florence
  21. 3. 2014, 18:51
Knihu jsem asi před rokem začala číst s velkým očekáváním, ale bohužel musím konstatovat, že mě velmi zklamala. Je to takové čtení o ničem, vůbec mě téma nezaujalo a nebavilo. Necítila jsem snad žádné napětí, žádný zájem dozvědět se, jak vše dopadne. Odložila jsem ji tedy někde v půlce a vůbec toho nelituji. Jak někdo tvrdí, že jsou tam dlouhé a zbytečné popisy - to mi vůbec v leteratuře nevadí, ba naopak, a zde mi taktéž nebyly na obtíž. Smutné je, že většina dnešních čtenářů je rozmlsaná z "obrazů" v televizi a když se jim do rukou dostane kniha s byť jen jedinou "zbytečnou" kapitolou, už je to nuda. Je to ovšem pouze můj názor, každý má rád něco jiného, každý cení svou oblíbenou četbu jinak. A právě to je na knihách nejkrásnější. Každý si o ní může udělat vlastní obraz...
Ruxandra
  12. 6. 2013, 12:39
Občas mě příběh strhl a hlatala jsem ho, ale většinu času jsem se nudila. Rozvleklé rozhovory o ničem, předvídatelný děj, čekání kdy už konečně hlavní hrdinka zjistí to, co už my dávno víme... Plusem je čtivost knihy a celkem zajímavé historické prostředí. Jestli se pustím do dalšího dílu, to ještě nevím.
yanniss
  29. 9. 2012, 23:06
Kniha se mi celkem líbila, ale ne tolik, abych musela šáhnout po dalších dílech. Mám v plánu je přečíst, ale nijak výslovně po tom netoužím. Každopádně originální téma se mi líbilo, zápletka taktéž. Ale nějak jsem nedokázalo rozhodnout, které sestře fandím :D
trynitrix
  6. 9. 2012, 11:10
Tak 19 století mám ráda takže jsem byla zvědavá ohledně fantasy, kniha není špatná co se týče příběhu ale hodně zdlouhavá, něž se k něčemu dokopaly tak byl konec, ale nápad o dvojčatech a proroctví proč ne nezní to špatně:-) (Jinak bestii bych spíš označila Alici:-D než Samaela)
Jen mě rozhodilo místo odehrání příběhu že se píše Anglie když je to Amerika a teď sem načala i druhý díl a tam mluví jako O New Yorku což v jedničce nebylo vůbec :-D Maj v tom hokej.
Honey0105
  3. 2. 2011, 22:53
Tak asi nejhorší u této knihy bylo zvyknout si na styl psaní. To mi opravdu několik kapitol trvalo, ale jakmile jsem si zvykla na strohý výklad, tak jsem se opravdu začetla a kniha se mi poměrně líbila. Bylo tam pár přehnaných scén, to je pravda, ale mě to sem docela i patřilo. Poměrně správné fantasy, které je i docela napínavé a svým způsobem dost zajímavé. Skrývá hodně tajemství.
Doporučuji ale pouze milovníkům fantasy, protože ostatní by to mohlo lehce nudit.
Jinak moje hodnocení je 4/5. Zezačátku jsem myslela, že dám tak 2/5, ale kniha mě nakonec přesvědčila, že tomu tak nemý být. :)
Ještě musím podotknout, že velice zajímavě byli vykresleny charaktery postav. Nedokážu si představit nějakou podobnou rodinou situaci a nevím, jak by se tohle dalo zvládnout. Někomu to možná bude připadat trochu přitažené za vlasy (mě to také někdy přišlo), ale přesto mě tohle ztvárnění zaujalo.
Tuleník
  7. 7. 2011, 11:20
Poslední dobou zjišťuji, že začínám být k autorům asi příliš kritická - příliš rozvleklý úvod k zamýšlené sérii. Na jednu stranu jsou tam velmi povedené scény a na stranu druhou si autorka myslí, že je čtenář úplně hloupý a potřebuje servírovat vysvětlení rozbalené a důkladně nasvětlené. Téma mi přijde zajímavé a poměrně originální, myslím, že se z něj dalo vytěžit mnohem víc.

Další díl si asi přečtu, jestli někdy vyjde, ale že bych po něm dychtila a nemohla se dočkat, tak to zas ne. Spíš mě zajímá, jak si s poměrně slušným tématem autorka poradí
Lutein
  22. 1. 2013, 22:26
Kniha mě mile překvapila dobře se četla měla jsem jí přečtenou během pár dnů a s nadšením jsem očekávala další díly. Zaujalo mě téma a jako plus musí přidat i dobu do, které je děj zasazený. jediné co se mi nelíbilo,že některé části knihy by tam nemuseli být a některé rozhovory jakoby vedli lidé a pár let mladší. Jinak určitě doporučuju.
Lucieee
  19. 1. 2013, 13:58
Výborná kniha. Okamžitě mě chytla. Vždy když jsem jí přestala číst, přemýšlela jsem co bude dál. Už mám i její pokračování, snad mě nezklame a budu moct dát plný počet hvězd, jako teď.
luca92
  30. 5. 2012, 22:36
konec se mi docela líbil ale celkově mi přišlo že děj byl zdlouhavý pořád se omívalo dokola totéž a když to začalo mít spád, tak konec a další díl
prcek1828
  23. 4. 2012, 15:30
Začátek se docela táhl a chvílemi jsem si říkala, že to ani nedočtu. Ale kniha pak začala být zajímavá a téma úžasné a ještě moc nepoznané v ostatních knihách. Kniha mě bavila a těším se na další díly.
VeronikaK
  25. 7. 2011, 15:59
Velmi zajímavé téma, rychlý sled událostí, žádné dlouhé rozhovory a rozjímání o ničem... Další díl si určitě přečtu, jsem zvědavá, jak se události vyvinou :-) Tak přeji příjemné čtení i ostatním
dennuska
  12. 3. 2011, 14:10
V celém ději se objevilo několik napínavých scén či momentů, do kterých jsem se dokázala ponořit tak, že mi z toho běhal mráz po zádech. To vše ale schazují dlouhé úseky, kde se mluvilo o ničem, co by někam vedlo a co by naplňovalo jakési tajemno, které knížka slibovala. Další věcí je, že děj je dost předvídavý a části, ve kterých hledá Lia odpověď na otázku, kterou běžný čtenář ví, jsou neuvěřitelně zdlouhvé a nudné.