Originální název: The Forever War

Polaris - 2009
ISBN: 978-80-7332-136-9

Polaris (2009) 978-80-7332-136-9 264
Polaris (1996) 80-85911-16-7 285

Vojín William Mandella nechtěl jít do války. Ale jelikož patřil spolu s ostatními z jeho skupiny k pozemské elitě, byl zatažen do válečného konfliktu vesmírného rozsahu. Dokázal si poradit s krvelačnými Tauřany... Dokázal se vypořádat s hypnostudiem, v jehož průběhu mu do mozku nalili celou válečnou historii Země... Dokázal se přenést i přes to, že mu výbuch utrhl nohu a on musel čekat, až mu znovu naroste... Dokázal žít ve světě lesbiček a homosexuálů, kteří ho považovali za zvrhlíka... Ale když ho oddělili od ženy, kterou miloval, a poslali ji na misi do úplně jiné doby, začal major Mandella uvažovat, za co vlastně bojuje. (Založil/a: tequilaking)

Joe Haldeman Joe Haldeman
*09.06.1943

vladislaus
  15. 2. 2013, 15:03
Do jedné třetiny knihy, jsem přemýšlel, že ji odložím a nedočtu. Pak mne zaujal zajímavý popis autora týkající se vývoje lidské budoucnosti. Ten je na knize nejzajímavější, jinak je to blábol.
LadysR2
  15. 1. 2015, 8:34
Zklamání. Jednoznačně. Jediná zajímavá věc je cestování vesmírem, relativnost času ve vesmíru a vývoj lidstva ve vesmíru. Jinak na textu není nic, co by vás chytlo a nepustilo. Pořád jsem čekal, kdy to přijde a jediné co přišlo, byl konec knihy
schumick
  8. 1. 2013, 12:06
Napínavé, čtivé a opravdu povedené sci-fi se vším všudy - emzáci, mezigalaktická válka, zbraně všeho možného i nemožného druhu, cestování v čase (samozřejmě plně v souladu teorie relativity), skoky červími děrami, Země a přidružené planety pod kontrolou vojenské diktatury atd. Navíc to všechno dává smysl a logické trhliny se v příběhu nevyskytují (nebo jsem si jich nevšiml).
Zajímavý je i pohled na vývoj lidské společnosti, která je podřízena dlouhotrvajícímu konfliktu.
Osobně mě neurazil ani trochu romantický závěr, který navíc skvěle vyvažuje krutý válečný střet civilizací.
Mayborn
  26. 2. 2016, 14:25
Skvelá kniha. Vývoj civilizácie je v tejto knihe vskutku zaujímavý. Trochu sklamal záver knihy, čakal som, že autor sa trochu rozpíše.
Smile
  10. 8. 2014, 15:51
Kniha měla velice pomalý rozjezd, až sem chvílemi uvažoval, že ji odložím, ale nakonec sem byl velice rád, že jsem to neudělal. Jak se příběh rozvíjel, vtáhl mě do sebe a já hltatl každou další stránku víc a víc.

Autor si s časem pohrál naprosto mistrně a přitom nijak absurdně, vývoj společnosti byl velice zajímavý a klidně si dokážu představit, že by se tímto směrem společnost mohla ubírat. Jen konec mě trošku zklamal, abych pravdu řekl, ten happyending sem nečekal a dojem z celé knížky mi trošku zkazil.

Ale jinak fanouškům sci-fi mohu jedině doporučit.
Karlos3344
  7. 2. 2012, 8:54
Docela zajímavé hard-core sci-fi. Líbilo se mi přirovnání k Hvězdné pěchotě, jen to je drsnější, krutější, brutálnější a bez takového sladkého happyendu.
Výborné je plynutí času, rozdělené na relativní a absolutní. Bavil jsem se u strohého popisu vývoje lidské kultury v průběhu celého příběhu. Doporučuji.