Anděl se špatnou pověstí

Anděl se špatnou pověstí Originální název: The Notorius Angel

Baronet - 2003
ISBN: 80-7214-582-7

Baronet (2003) 80-7214-582-7 359

Další román oblíbené autorky se odehrává v roce 1855, kdy se americký dobrodruh William Walker ve jménu demokracie zmocnil Nicaraguy, zabavil velkostatky místní aristokracie a začal je přidělovat svým vojákům. Neworleanská kráska Eleanora Villarsová se po babiččině smrti snaží sebe a rozmařilého mladšího bratra uživit pronajímáním rodného domu. Jean-Paul se však přihlásil jako dobrovolník do Walkerovy armády v naději, že si v Nicaragui koupí půdu a vyřeší tak jejich svízelnou finanční situaci. Peníze na nákup pozemků ovšem získal tím, že sestře prodal střechu nad hlavou. Pokud Eleanora nechtěla zůstat z milosti u nelaskavých příbuzných, nezbylo jí než odcestovat s ním. Po příjezdu do hlavního města Granady Jean-Paul zjistil, že agent, jemuž svěřil peníze na nákup pozemků, byl podvodník. Eleanora si marně láme hlavu, jak vybřednout z této nepříjemné situace, když jí život od základu změní policejní velitel Granady Grant Farrell, který je přesvědčen, že má před sebou lehkou ženu. (Založil/a: Martina)

anishta
  6. 10. 2013, 12:33
Další pěkný romantický příběh... Jennifer Blake opět nezklamala... Na začátku knihy píše, že je to pro ni nejlepší kniha a musím říct, že mě se taky líbila, hodně... Prvních 150 stran jsem zhltla jak malinu během pár hodin... Historické události, do kterých je příbeh zasazen a prostředí je skvělé a napínavé... A strašně se mi líbilo opětovné zasazení reálních historických postav do fiktivního příběhu.. Skvělé...