Odvážná školačka

Odvážná školačka Originální název: Pervoklassnica

Státní nakladatelství dětské knihy - 1956

Státní nakladatelství dětské knihy (1956) 95
Státní nakladatelství dětské knihy (1951)

Tvrdohlavá Maruška jde do první třídy dívčí školy a zažívá svá malá dobrodružství. Silně prosovětská, ale milá knížka. (Založil/a: SusanBlade)

Jevgenij Švarc Jevgenij Švarc
*21.10.1896 - †1958

maurarita
  26. 3. 2016, 17:43
Knížka z našich školních let popisuje první dny malé Marušky ve škole kde prožívá svoje malá dobrodružství
pove
  2. 1. 2012, 17:30
Tak Odvážnou školačku si pamatuji ze všech knih nejméně, jen tak matně, že je popisován její první školní den, jinak ani ťuk. Takže kniha mě nezaujala ani v nejmenším.
Veve721
  26. 9. 2016, 0:36
Odvážná školačka mě tedy moc nezaujala, četla jsem jí jako malá a vlastně si ani moc nepamatuji, jen to, že mě nebavila.
EJKA
  4. 5. 2016, 11:37
Když jsem začala chodit do školy , tak se mi dostala do ruky tato knížka a musím říct, že se mi moc líbila.
babi Jaruš
  23. 2. 2016, 12:06
Tak to je kniha mého dětství, četla jsem ji pak oběma dcerám ,starší vnučce, mladší vnučka půjde v září do školy, čtu po večerech. I když je napsaná v určité době, to očekávání, netrpělivost , kamarádství ale zůstává stejné:-)