Originální název: Blood Brother

Grafoprint-Neubert. - 1994
ISBN: 80 -85785 - 25 - 0

Grafoprint-Neubert. (1994) 80 -85785 - 25 - 0 483

Zlomený šíp vychází ze skutečných událostí. Např.uzavření míru mezi náčelníkem Cochisem a Američany, pokus o jeho zajetí, který dal podnět k apačské válce nebo rozchod s náčelníkem Mangasem Coloradasem. Tato kniha je však především příběhem dvou výjimečných mužů, vládního zvěda Toma Jeffordse a náčelníka chiricahuaských Apačů Cochise. (Založil/a: tequilaking)

Elliott Arnold Elliott Arnold
*13.09.1912 - †1980

Francoa
  29. 3. 2013, 10:50
Snad nejlepší kniha o indiánech jakou jsem četl.Je to historický příběh,jak Američané se chovali k původním obyvatelům a stále porušovaly dohody.Nádherný příběh přátelství dostavníkového jezdce,později vládního zvěda Toma Jeffordse a skutečného náčelníka Apačů Cochiseho.Od roku 1969,kdy jsem knihu četl několikrát,později o ní půjčováním přišel a znova si jí v roce 1994 pořídil,jsem jí už zase 2× přečetl a určitě ještě několikrát přečtu.Film mě velice zklamal,mohl by to být nádherný velkofilm,stálo by za natočení.