Trůn z dračích kostí

Trůn z dračích kostí
Originální název: The Dragonbone Chair

Laser-books - 1996

Laser-books (1996) 758

První kniha trilogie Jasný osten, Žal a Trn.

Válka, podporovaná temnými silami magie, je připravena zachvátit mírumilovnou zemi Východní Ard - neboť Kněz Jan, veliký král, přemožitel hrozného draka Shurakaie, umírá. A v okamžiku jeho smrti se konečně osvobodí pradávné zlo, právě když se Král Bouří, vládce maličké země Sithů, pokouší znovu získat své ztracené království prostřednictvím dohody s jedním příslušníkem královského rodu.
A pak, hnáni do kouzlem vyvolanou nenávistí a žárlivostí, se budou princové navzájem zabíjet, zatímco kolem nich začne umírat jejich země.
Jen malá osamocená skupina, Bratrstvo Svitku, rozpozná skutečné nebezpečí, které Východnímu Ardu hrozí.
A na Simona - chlapce, který se nevědomky stane učedníkem jednoho ze členů Bratrstva - zbude úkol stát v čele hledání řešení hádanky, která nabízí jedinou naději na záchranu, hádanky dlouho ztracených Mečů Moci...
Hledání, které ho donutí prchat a bojovat s nepřáteli, pocházejícími přímo z nejděsivějších snů vypravěče legend! (Založil/a: Hey Joe)

Ange014
  19. 11. 2012, 15:56
Pod pojmem pomalý rozjezd si obvykle nepředstavuji 100+ stránek, a že bylo těžké se jimi prokousat. Po přečtení celé knihy však můžu říct, že to za to určitě stálo, protože tak propracovaný příběh jsem dlouho nečetla. Rozhodně se těším na další díly.
cajdex
  13. 3. 2012, 13:09
Velmi rozvláčný a až příliš pomalý začátek se přes zajímavý střed přehoupne v dechberoucí závěr. Po dvou stech stranách jsem ještě pořád nevěděl jestli se mi líbí nebo jestli ji dočtu. Nakonec jsem to doklepal do konce a rozhodně nelituji. Snad se dostanu k dalším dílům a přečtu celou ságu. Jsem velmi zvědav jak to bude dál.
RajAthen
  18. 2. 2012, 23:30
Jedna z žánrových klasik a počátek poutavé ságy (která má podivnou strategii v pojmenovávání svých dílů - první díl se jmenuje Trůn z dračích kostí, další dva Kámen rozluky a další čtyři Věž zeleného anděla)s obálkami od Luise Roya.
Jari
  27. 8. 2014, 22:59
První fantasy kniha ke které jsem se kdy dostal. A stále se k ní (k celé sérii) rád čas od času vracím. Propracovanost děje a světa je opravdu vynikající a věřím, že by neměla v žádné fantasy knihovničce chybět