Eragon - Jeho příběh a svět

Eragon - Jeho příběh a svět
Originální název: The Ultimate Unauthorized Eragon Guide

Jota - 2007

Jota (2007) 160

Tento nepostradatelný materiál všech milovníků strhujícího fantasy příběhu chlapce Eragona a jeho dračice Safiry se zabývá tématy prvních dvou dílů trilogie Odkaz Dračích jezdců, tedy knihami Eragon a Eldest.
Autorka popisuje okolnosti vzniku příběhu, odhaluje a objasňuje souvislosti a vztahy, mnohdy v knihách samých jen naznačené nebo zcela skryté. Prostřednictvím historických pramenů, literatury, ale také například i kvantové fyziky hledá a nachází paralely mezi světem Alagaesie, v níž se příběh odehrává, a naším „všedním" světem lidí, které se možná prolínají více než tušíme…
V závěru najdou čtenáři dokonce i návod, jak napsat svůj vlastní fantasy příběh. (Založil/a: Jankyssek)

Lois H. Gresh Lois H. Gresh

jana80
  19. 1. 2012, 8:21
Hrozna kniha. Pripada mi, jako by se autorka chtela prizivit na slave Eragona. Ta kniha nema ani hlavu ani patu.
beba789
  10. 4. 2012, 21:06
No strašný tohle.Autorka prostě chtěla vidělat na slávě Eragona.A co je nám do toho že je tak pomatená a věří na víly jak tam popisuje??