Věž Zeleného anděla IV

Originální název: To Green Angel Tower - part 4

Laser-books - 2000
ISBN: 80-7193-085-7

Laser-books (2000) 80-7193-085-7 485

Dokončení Trůnu z dracích kostí, Kamene rozluky a předchozích tří částí Věže Zeleného anděla. Kniha, v níž vrcholí osudy Simona, Miriamele, knížete Jošui, všech jejich přátel i nepřátel. Kniha, v níž se, stejně tak jako v předešlých dílech, proplétá válka s magií, romance se zradou. Knihy Věže Zeleného anděla přinášejí dokončení magického konfliktu, který porušil hranice času a prostoru a vrhl proti sobě bytosti různých ras a kultur. Dotisk naprosto vyprodaného posledního dílu cyklu! (Založil/a: Hey Joe)

cajdex
  8. 11. 2012, 8:42
Celková serie není špatná, není tak dobrá jako některé ságy jiných autorů, typu Eddings, Weis a Hickman, Gemel atd., ale rozhodně není úplně k zahození. Co mě zklamalo byl závěr celého příběhu, který mi přišel nedomyšlený a pořádně odfláknutý. Autorův vypravěčský styl je čtivý pokud jde o linii příběhu, ale často sklouzává do podrobného rozboru psychického stavu postav a popisu jevů a míst plných přirovnání, (která se opakují), což mi časem vadilo a nudilo. Když na dvou stránkách čtete pořád dokola jak se hlavní hrdina cítí jako naprostý hňup a po deseti stránkách to čtete znovu a znovu, aniž by to příběh někam posunulo, začne vás to otravovat. Hlavní postavy jsou další věc, která mě nebavila. Nemohl jsem jim přijít na chuť a nakonec mi nejlepší části příběhu přijdou ty, kde prostě Simon a Miriamele nejsou. To se týká i jejich vztahu, kterému prostě nevěřím. Škoda. Příběh má obrovský potenciál, ale tak jak je to napsané to k jednomu přečtení stačí. Vracet se k této serii s největší pravděpodobností nebudu.