Jak se dobýval divoký západ

Jak se dobýval divoký západ Originální název: How the West Was Won
Poprvé vydáno celosvětově: 1963

Knižní klub - 1996
ISBN: 80-7176-259-4

Knižní klub (1996) 80-7176-259-4 255

Klasický western Jak se dobýval Divoký západ i jeho slavnou filmovou podobu znají ve světě všichni milovníci dobrodružství, romantiky a historie. Na pozadí historie dobývání amerického středozápadu líčí román osudy rodiny Prescottů a Rawlingsů, potomků newyorských farmářů, kteří se na počátku devatenáctého století rozhodli vydat po řece Ohio do neosídlených končin. Průběh tohoto novodobého stěhování je zachycen v několika etapách - od prvních výprav do divočiny po řekách, přes období hřmících stád bizonů a divokých rudých nájezdníků a putování v pověstných vozech krytých plachtami, zlaté horečky a občanské války až k okamžiku, kdy se objevila železnice a divočinu přeťaly ocelové rovnoběžky. A konečně příchodem zákona na konci století byla historie „klasického“ Divokého západu dovršena. Na knize mě okouzlilo dobrodružství, odvaha a hrdinství „tvrdých chlapů“ z americké divočiny. (Založil/a: nenia)

Elie Darrem
  5. 6. 2014, 12:07
je to moje oblíbená kniha, příběh začíná jak se rodina Prescottů vydává na západ a pak se jendotliví členové rodiny rozcházejí Eva najde Linuse, potom prožíváme příběh jeji sestra Lily s Van Valena, dětí Evy a Linuse a příběh se spojuje v jednotlivé knihy a na konci se setkají