Můj přítel Leonard

Můj přítel Leonard

Columbus - 2009
ISBN: 978-80-7249-169-8

Columbus (2009) 978-80-7249-169-8 380

Opět se setkáváme s Jamesem a jeho životními osudy… Po úspěšném odchodu z léčebny pro drogově závislé ho potká další rána, když zjistí, že jeho láska (kterou potkal právě v léčebně) psychicky nezvládla návrat do normálního střízlivého života a spáchala sebevraždu. James naštěstí nepodlehne a vyhledá svého nejlepšího přítele Leonarda. S jeho pomocí se postupně staví na nohy, vrací se do práce a nachází i novou lásku, se kterou se nakonec ožení (mimochodem, žijí spolu dodnes). Kniha je autobiografií samotného autora Jamese Freye a přitáhne čtenáře svým poutavým, dramatickým a místy dojemným vyprávěním. Autor si svou zpovědí zajistil celosvětovou pozornost a úspěch. (Založil/a: Roux)

James Frey James Frey
*12.09.1969

Peetuliska
  12. 5. 2014, 10:37
Kniha navazuje na Milion malých střípků. V tomto díle autor nadále abstinuje a pokouší se vést normální život. Po drtivé zprávě, kdy se mu hroutí celý svět, je stále těžší mít důvod, proč s abstinencí vydržet, je zde ale jeho přítel Leonard, který je mu oporou a vždy je na blízku, aby pomohl.
Kniha je příjemným a zároveň smutným pokračováním předchozí knihy. Autor se vám dostane pod kůži a s knihou strávíte pár pěkných večerů.
Preambule
  16. 11. 2014, 22:14
Po přečtení Milionu malých střípků jsem se k pokračování dlouho odhodlávala, zvlášť když jsem věděla, že kniha už nemá to prostředí léčebny a chybí zde ona hlavní "závislostnadrogách" linie. A o to víc jsem byla překvapená, když jsem po knize nakonec přece jenom sáhla. Zde je ten opravdový život, opravdová radost, opravdový smutek. Zde je vidět, že autorův jedinečný styl nepotřebuje žádnou bombastickou a jenom-drogovou tématiku co čtenáři tak milují. Milovala jsem ji taky, ale po Leonardovi už ne. James Frey pro mě toto téma uzavřel svojí knihou o oslavě života. Knihou, co se jmenuje Můj přítel Leonard.
sofi
  20. 1. 2014, 9:11
Po výborné jedničce už nejde o strhující příběh, spíš dlouhý, hodně dlouhý doslov. Frey si ale zachovává svůj jedinečný styl a způsob vyprávění, který člověka čapne a nepustí. Na konci sem bulela jak želva. Celkový dojem - je třeba si to přečíst, aby měl člověk ten příběh kompletní.
sauzie
  5. 1. 2013, 14:13
Pokračování Milionu malých střípků mě vůbec nezklamalo, naopak..... co mi jako první utkví, když si na tyhle 2 knihy vzpomenu je, že jsem neustále řvala jako želva....
Jaroslaf
  6. 3. 2013, 3:22
Oproti první knize byl pro mě toto trochu krok zpátky. Nejvíc mi tam asi chyběla hlavní ženská postava z prvního dílu, prostředí léčebny a vůbec všechno. Dle mě se bez tohoto dá v klidu obejít, a nenarušovat si zážitek z výborné jedničky .)