Originální název: The Body in the Library

ISBN: 978-80-242-2407-7

Knižní klub (2009) 978-80-242-2407-7 173
Knižní klub (1998)
Odeon (1983)

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

janeicka
  17. 10. 2014, 11:28
Nevím čím to je, ale prostě mám od Agathy Christie raději detektivky s Poirotem než se slečnou Marplovou :-) Zápletka tohoto příběhu mi připadala taková nějaká překombinovaná a v závěru mi nepřišla moc logicky vysvětlená. Zase jsem si musela některé pasáže číst dvakrát, abych si byla jistá, že jsem je správně pochopila. I tak jsou příběhy od Agathy Christie prostě skvělé a budu je číst dál :-)
Peter.Melon
  8. 7. 2011, 9:04
Je zavražděna mladá blondýna.Mrtvolu ženy našli manžele Bantryovi ve svém domě v knihovně.Případu se ujme slečna Marplová poté co ji o to požádá o pomoc její přítelkyně paní Bantryová.Krásná blondýna se stane jakýmsi pomyslným otazníkem plných nejasností a záhad.Hra smrti může začít!
miiichalka
  27. 4. 2012, 15:03
Slečna Marplová není z mých oblíbených, ale zápletka se mi docela líbí. Souhlasím ale, že patří mezi slabší detektivky Agathy Christie.
chazynka
  31. 3. 2014, 21:12
Dobrá oddychovka, dobře napsané. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo by to mohl být. Byl to řádně zamotaný případ, který mohla vyřešit jen a jen paní Marplová. Hned se vrhnu na další knihu od Agathy.
blue_tango
  7. 8. 2013, 12:09
Zápletka skvěle vymyšlená, samozřejmě jsem neuhádla, kdo je vrah :-) Byla to moje první detektivka od Agathy. Nějak mi to přišlo slohově slabší, často se opakovala slova (všichni na sebe pořád vrhali ostrý pohled :-D), což mě při čtení ruší.
Oprava - možná dáno překladem, já četla Odeonské vydání z roku 1983, možná by to chtělo novější.
škodnejtapír
  19. 10. 2011, 22:11
Celkem jsem se v tom ztrácel, na mě to bylo až moc komplikované a překombinované. Od Agathy asi nejslabší co jsem četl.
cihla
  19. 10. 2014, 18:36
Hodně zamotaný příběh, který vyšetřuje slečna Marplová. Knížka se mi líbila, ale nějak se mi víc líbí příběhy s Poirotem. Příběh byl zajímavý, ale rozhodně Agatha Christie napsala i daleko lepší díla. :-)