Požírači srdcí: Démonické zločiny v dunajské monarchii

Požírači srdcí: Démonické zločiny v dunajské monarchii Originální název: DIE HERZESSER, Dämonische Verbrechen in der Donaumonarchie

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2554-8

Knižní klub (2010) 978-80-242-2554-8 176

Staré dobré časy nebyly vždy tak idylické, jak se někteří lidé domnívají. Epidemie, hlad a morové nákazy vylidnily celé kraje a vždycky se našli jedinci, kteří si chtěli usnadnit život tím, že uzavřou pakt s ďáblem. Tak vstoupili na evropskou scénu i nechvalně proslulí požírači srdcí, odporní „sérioví vrazi“, jak bychom je nazvali dnes. Věřili, že pozřením srdcí druhých lidí se stanou neviditelnými. Jiná individua, například hraběnka Alžběta Báthoryová, soustředila svou zločineckou energii na nevinné děti. Vrchnost reagovala na tyto excesy pronásledováním a soudními procesy. Co to bylo za lidi? Rituální vrazi? Geniální zločinci? Nebo pouhé figurky využívané zmíněnou vrchností k cílené propagandě? Tato kniha vám nabízí jedinečnou sbírku fascinujících případů, které tvoří jakousi démonologii dunajské monarchie. (Založil/a: Roux)

Roux
  13. 2. 2011, 11:43
Knížka je celkem čtivá, dověděla jsem se spoustu nového o tématu, které mě celkem zajímá. Autorka ovšem nikde nenapíše svůj osobní názor, ale pouze píše fakta. Takovou knihu bych dokázala napsat i já.