Mengele - Anděl smrti

Mengele - Anděl smrti Originální název: Mengele: the Complete Story

XYZ - 2007
ISBN: 978-80-87021-76-7

XYZ (2007) 978-80-87021-76-7 452

Toto je celoživotní příběh Dr. Josefa Mengeleho, neblaze proslulého „Anděla smrti“. Mengele, který byl odpovědný za smrt a zmrzačení tisíců vězňů v Osvětimi, zmizel po druhé světové válce do Jižní Ameriky, kde zůstal na svobodě více než tři desítky let. Jak unikl před Spojenci? A jak se vyhýbal svým pronásledovatelům? Posner a Ware, kteří získali exkluzivní a neomezený přístup k dokumentům a deníkům rodiny Mengeleových, prošli více než 5000 stran Mengeleho písemností, aby sestavili tento mimořádný záznam o jeho životě – od jeho dětství v Německu, přes hrůzy Osvětimi, až k rokům exilu. Mezi jejich nejvýznačnější odhalení patří: • Definitivní důkaz, že Mengelemu pomáhala rozsáhlá síť osob, které mu poskytovaly pasy, úkryt a peníze a sváděly z jeho stopy pronásledovatele. • Bezprecedentní náhledy do Mengeleho mysli a charakteru. • Důkaz, že Mengele byl zajat a dva měsíce držen armádou USA pod vlastním jménem. • Závažné svědectví, že Spolková republika Německo a Izrael mohly Mengeleho při dvou různých příležitostech dopadnout, ale neuspěly. V této mistrovské biografii byl nechvalně známý a unikající Mengele nakonec dopaden. AUTOŘI: Gerald L. Posner, známý jako přední odborník na Josefa Mengeleho, je společníkem v newyorské advokátní firmě Posner a Ferrara. Problematiku Mengeleho studoval pět let, cestoval do Evropy a Jižní Ameriky a shromáždil více než 25 000 dokumentů. John Ware je televizní producent dokumentárního pořadu aktuálních informací Svět v akci, který vyrábí britská Granada Television. Jeho dokument „Hon na Dr. Mengeleho“ vysílala síť Independent Television a také pořad Šedesát minut v USA. (Založil/a: heri)

John Ware John Ware

Gerald L. Posner Gerald L. Posner
*20.05.1954

banan
  8. 8. 2013, 19:14
.. precetl jsem pred lety, velmi zajimave.. At uz slo o jeho start v medicine, pres ucinkovani v koncentracnich taborech az po zivot na uteku, vse je velice ctive ;)
Anula
  23. 1. 2011, 20:20
Dlouho jsem nemohla tuto knížku \"vyhnat\" z hlavy. Jak se tohle sakra mohlo vůbec stát??? Neuvěřitelné... Jako bonus vidím i popsané pocity jeho syna, který se musí vyrovnávat s tím, kdo je jeho otec. Rozhodně stojí za přečtení.