Zuby nehty

Zuby nehty Originální název: Zuby nehty

Albatros - 2007
ISBN: 80-00-01921-3

Albatros (2007) 80-00-01921-3 180

Celkem devět autorů, stávajících nebo bývalých studentů Literární akademie, fabuluje příběhy svým vlastním stylem. Někdy je kladen větší důraz na atmosféru, na popis či prokreslenou psychologii hlavních postav, jindy se z hororových hlubin vyvalí na čtenáře překvapivá humorná scéna nebo je celá povídka střižena až v ironickém stylu plném neotřelých a nečekaných hyperbol. Díky velkému počtu autorů se knížka Zuby nehty stává pro čtenáře opravdu zajímavým počinem, neboť každý z autorů přistupuje k tématu strachu jiným způsobem a každý čtenář si přijde na své. Výtvarná podoba knihy je stejně jako její obsah tvořena ilustracemi od různorodých autorů, kteří svým grafickým rukopisem doplňují jedinečnou atmosféru každé z devatenácti povídek.

Povídky:
Červené oči
Polichinello
Pusa na dobrou noc
Holka z výtahu
Vlasy, vlasy, kolik je vás asi?
Za zdí
Dobrou noc, paní knihovnice
Operátor
Ukradené duše
Večírek pro dva
Medvídek
Noční bojovka

Povídky napsali: Jiří Holub, Kateřina Hejlová, Zuzana Frantová, Tomáš Heřman, Ladislav Konečný, Ivana Musilová, Hana Rothová, Lucie Holcnerová a Martin Strnad. (Založil/a: z-u-z-a)

Zuzana Frantová Zuzana Frantová
*1984

Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

Jiří Holub Jiří Holub
*14.04.1975

Nijura_Pudlikovna
  3. 6. 2012, 10:11
První hororová kniha, kterou jsem kdy četla. Musím říct, že povídka CHI CHI CHI mi doteď nahání hrůzu... Jasně si vzpomínám, kdy jsem tuhle knihu četla poprvé a jak jsem se potom bála jít do koupelny. Když si na to vzpomenu, vždy mi přeběhne mráz po zádech...
vpeska
  30. 12. 2015, 9:17
V první řadě musím říct, že jsem se dobře bavil. Formát kratičkých povídek skvěle udržuje pozornost a těžko si představit lepší způsob, jak představit nápady začínajících autorů. U většiny příběhů jakobych znal zápletku i pointu, ale vlastně nevím, je-li to klad či nedostatek. Zpětně si myslím, že spíš klad, protože příběh Vás může překvapit a nebo Vám mluvit z duše. A tady to bylo, jakobych si vzpomněl na všechny svoje dětské hororové představy. Takže mi ty povídky spíš mluvily z duše, než že by mě překvapily. Trošku mi vadila jednotvárnost příběhové konstrukce. Až na výjimku "o Markétě" se vždy gradovalo k tragickému konci, přičemž šťastnou shodou okolností se vše v dobré obrátilo, aby nastal druhý zvrat, o to tragičtější, nejčastěji smrt hlavního hrdiny nebo jeho rodiny či všech najednou.
Kristýna Slámová
  20. 9. 2015, 0:47
Za mě taky první ,,hororovka'' , kterou jsem přečetla. Poprvé jsem ji četla před 4 roky. A teď jsem se jí rozhodla přečíst znovu. Nelituji, úžasná to kniha. (Musím se přiznat, že povídka CHI CHI CHI mě děsila jak před čtyřmi lety, tak i dnes)
Zo
  9. 9. 2015, 22:36
Moje hororová prvotinka, přečtená ještě na prvním stupni. Bála jsem se tehdy skutečně hodně, i když teď bych se na to možná dívala jinak… ale Pusa na dobrou noc, Večírek ve dvou či ChiChiChi mi utkvěly v hlavě ještě dlouho.
Angels&Airwaves
  6. 2. 2013, 16:10
Též má první hororovka. Vždycky si ji strašně rád přečtu. Povídky jako u Poa sou dle mého gusta :-) Autoři mají talent.
pampaliska
  3. 5. 2011, 12:51
Nejlepší knížka na světě. Obzvlášt dobrá kapitola je Holka z výtahu, nebo CHI CHI CHI. Ale ostatní jsou taky moc dobré. Moje malá sestra se večer, když jsem jí to četla bála.