Malá mořská víla Ariela

ISBN: 80-7186-198-7

Egmont (2004) 80-7186-198-7 96
Egmont (2001)
Egmont (1995)

Ariela, dcera krále podmořské říše Tritona, obdivovala svět lidí. Často se vydávala na hladinu a prohlížela si jejich lodě. Jednou odpoledne se strhla bouře a ohromná vlna smetla z paluby prince Erika. Naštěstí mu byla Ariela na blízku a zachránila ho. Od té doby musela na prince Erika stále myslet a v zoufalství přijala pomoc od zákeřné mořské čarodějnice Uršuly. Ta jí na tři dny přičarovala lidskou podobu. Jenže aby mohla Ariela zůstat navždy člověkem, musel by ji princ Erik políbit... (Založil/a: Antonín)

Walt Disney Walt Disney
*05.12.1901 - †15.12.1966

spirlice
  13. 9. 2013, 22:30
Byla jednou jedna mořská víla jménem Ariela, její otec byl král všech moří a oceánů, jmenoval se Triton. Ariela od rána do večera snila o tom procházet se po zemi a být člověkem. A nakonec se seznámila s princem, kterého zachránila na rozbouřeném moři a on jí zachránil ze spáru zlé čarodějnice Uršuli. Vzali se a žili spolu až do dnes.
Emmilli
  13. 12. 2014, 21:07
Jedna z mych nejoblíbenějších pohádek v dětství a ani v dospělosti mě nezklamala když jsem ji četla sve ctyrlete dceři byla nadsena