Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Konečná stanice

88%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Konečná stanice Originální název: Konečná stanice

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Československý spisovatel - 1986
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Československý spisovatel (1986)
Československý spisovatel (1983)
Československý spisovatel (1971) 254

Konečná stanice, román z prostředí domova důchodců, pootevírá dveře do uzavřeného světa starých lidí nejrůznějších společenských vrstev i charakterů. Kniha zaujme citlivým pohledem na problematiku a zamyšlení nad příčinami nuceného pobytu v ústavu i nad nejrůznějšími způsoby, jak se vyrovnat s novým prostředím, zpřetrhanými rodinnými svazky a skličující osamělostí. Autor dokázal i přes neradostné téma okořenit své vyprávění jemnou ironií a humorem a prodchnout je moudrým porozuměním pro všechno lidské. Zdroj: Československý spisovatel (Založil/a: Sklad učebnic)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Introvert
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 5. 2015, 22:20
Knížka z prostředí domova důchodců. Věčné a hodně diskutované téma opomíjenosti starých lidí, jejich rezignace, až skoro sebediskvalifikace... Zdeněk Pluhař tento námět zpracoval s opravdu velkým citem. Knihu jsem nečetla poprvé - poprvé to bylo možná před nějakými dvaceti lety. A ač se mi líbila již tehdy, musím přiznat, že teprve nyní jsem opravdu docenila autorův spisovatelský um. Neotřelé myšlenky, velmi zajímavé a originální obraty, ne příliš, ale tu a tam do celku přesně zapadající humor...
A jelikož právě takovéto zařízení je i můj zaměstnavatel, chlebodárce, byla sonda do tehdejšího zřízení o to zajímavější. Určitě je spousta věcí dnes jinak (hlavně se dnes ti staří lidé ztrácejí za horami mnohdy nesmyslných papírů, které je nutno vést). Situace, kdy v knižním příběhu obyvatelka domova, která se cítila nevyužitá, nabídla svou drobnou pomoc v kuchyni a bylo jí vyhověno, mě přiměla k úvaze, kolik nařízení a předpisů by chudák ona paní dnes porušila... Ale z knihy, která byla napsána v roce 1971 jsem tak nějak vycítila, že to nejdůležitější - lidská potřeba být platný a hlavně - nebýt na světě úplně sám - se nemění.
svobodka
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 11. 2012, 16:11
Otázka stáři se netýká jen společnosti. Je v odpovědnosti a lásce nejbližších, ale je také skryta v celém předchozím životě člověka. Kniha je velmi působivá, stejně tak televizní film, který byl podle ní natočen.