Originální název: The Host

Tatran - 2013
ISBN: 978-80-222-0633-4

Tatran (2013) 978-80-222-0633-4 552
Tatran (2009) 978-80-222-0564-1 552

Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice" - její vetřelecká „duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.

nevermore
  17. 6. 2014, 17:58
Tak, kde začít? Hostitel je pro holky. Ano... vlastně může být jedině pro holky. Pokud ne, pak je to sakra zlé :) Pánové, admit to me now.

Hostitel je pro holky nebo taškařice nebo obojí. Slečnu spisovatelku (jestli "slečnou" není, tak "slečnou spisovatelkou" je jistojistě) bohužel neznám z Twilight ságy (možná, že je sága dobrá, netuším) ale Hostitel mi nesedl. Mocně. Lákal mě. 90% 650 hodnocení a pozor! nejen od teenagerů. Jak je to tedy možné? Očekával jsem Tequilu sunrise, a dostal jen teplou tequilu pod pořádným Sun Rise. Pokud má být toto to nejlepší, co Štefka napsala, chraň mě, božínku, před zbytkem tvorby.

Příběh je emocemi nasáklý jak houba a rozplizle to přetéká. Čert vem líbání atd. s tím jsem počítal, ale to přemýšlení a vnitřní boje a uboze trapné hádky(CHA!), jenom tohle už víckrát ne :/
Ihned mně došlo, že je velmi obtížné narazit na tak ŠABLONOVITĚ dobrou hlavní postavu, jakou je Wanda. Pokud tedy zrovna nečtete bibli, tam jich pár je. Řeknu Vám rovnou, je to protivný. Při čtení kroutíte hlavou a máte chuť tou knížkou švihnout o zem. Proč to dělá? Proč je tak neprůbojná, proč nekvákne, proč se chová jak kompletní ****
Ono ne že by to s ostatními bylo lepší. Karty jsou rozdané rychle. Ale z Wandy tryská tak mohutný pramen dobroty, až to leptá celý příběh. Opět mocně.

Někdo si obzvlášť ulítává na dialozích: "Promiň." --> "Ne, ne! Ty promiň!!" ---> "Ale mně se vůbec neomlouvej." Fajn, já ne.

Zkrátka Hostitel nepohltí, je nepropracovanej, předvídatelnej, jednoduchej, pro mě o ničem. Wannabe Sci-fi Soap Opera. Jestli se na mě za ta slova zlobíte, berte to třeba tak, že jsem jen zapšklej nýmand, co si přečetl něco, co neměl a nedělejte si z toho dál hlavu. Asi to tak bude, vzhledem k percentilu tohoto skvostu.
Kdybych byl holka do 17 let, určitě by se mi to líbilo. No dobře, to taky nelze zaručit.

Hodnotím 2**. Zaslouží si to v ostré vnitrostátní konkurenci podobných děl asi 3***, ale je mi opravdu ze srdce (teď by z mé krystlicky čisté emoce Stephanie i Wanda snad měly radost) líto toho času, co jsem tomu věnoval. Skoro bych nad tím tklivě plakal. Ovšem v koutku stranou ostatních, abych náhodou někomu "nepůsobil strach nebo bolest".

Takže holky, omlouvám se, budou to 2**, (záměrně říkám holky, protože jestli se to líbilo i nějakému gentlemanovi, tak takovému to tedy směřováno býti nemá.) Stejně si tady každý hodnotí zejména po pocitové stránce, co chce jak chce, proč bych nemohl já.
janeicka
  28. 8. 2014, 17:09
Rozhodně nejsem žádný fanoušek Twilight ságy, ale na Hostitele jsem byla z hlediska zajímavého příběhu a sci-fi žánru hodně zvědavá. Autorka mne velmi pozitivně překvapila, hltala jsem příběh od první stránky, bavilo mne prolínání osobností Melanie a Poutnice, stejně jako představení nového života na Zemi a samozřejmě i mimozemšťanů. Konec mi taky připadal vydařený, takže hodnotím plným počtem - velmi povedená a čtivá kniha.
Keatin
  19. 6. 2012, 0:25
Mám styl psaní Stephenie Meyer ráda, ačkoliv mnozí nad ní ohrnují nos (což jim neberu, protože každému se líbí něco jiného). Zajímavě vymyšlený příběh, napínavý a pro mě s překvapivým koncem. Poutnice, nebo Wanda si mě získaly, ale musím říci, že jsem vůbec nevzala v potaz Melanii. Ani jsem ji "nefandila", prostě mi nesedla, spíše mě v příběhu rušila, možná záměr, ale spíše mě pošramocené vnímání. :) Nevadil mi ani rozsah knihy, i když tahat se s tím nebyl žádný med. :)
lensha95
  11. 1. 2013, 15:48
Mám ráda styl Stephenie Meyer, kdy mě knížka zcela pohltila do děje. Do knížky jsem se pustila, aniž bych věděla, o čem bude, jen jsem si matně vzpomínala, že to má být něco o mimozemšťanech:) Asi nejvíc se mi líbila střední část knihy, ke konci už mi to trochu připomínalo stmívání. Ale celkový dojem z knihy mi to nepokazilo. Konec jsem čekala jiný, pořád jsem tak nějak doufala, že se Melanie s Wandou sžijí.
anishta
  3. 4. 2013, 14:14
Před obrovskou Twilight mánií jsem Twilight měla i ráda a tak jsem vzala do rukou i tuto knihu. Nebyla jsem zklamaná. Psychologický román s love story a sci-fi, čtivé. Hlavní postavy sympatické. Musím říct, že pro mě to je její nejlepší kousek.
Prcek1992
  26. 6. 2012, 10:47
U Hostitele je zajímavé pozorovat, jak se Stephenie Meyer posunula dál od dob psaní Twilight sagy. Už to není jen bezduché tlachání o panu Dokonalém, ale je v něm něco hlubšího. Zajímavá myšlenka, určitě se k němu znovu ráda vrátím, ale hodnotit knihu musím "jen" čtyřmi hvězdami, poněkud mi tu chyběla nějaká vážnější zápletka, vyvrcholení celého díla.
Rames
  3. 10. 2011, 15:22
Katherine Nevilleová říká variace na téma "rozdvojená osobnost ".Já říkám variace na téma
TWILIGHT. Opět jedna přecitlivělá a sebevražedně zaměřená dívka ,kterou milují dva muži.
Její devotní chování ke všem s kým se podká neomluví ani to, že je z jiné planety.
Na rozdíl od Stmívání,kde život upírů a vlků dával smysl,život duší byl nepromyšlený a málo uvěřitelný.Časté překlepy v textu svěčí o chvatné práci nakladatelů ,už už vydělat další prachy a čtenáře zbytečně ruší.Petra Klůfová při překladu použila zřejmě výrazy svého kraje ale já vyrůstala jinde a tak mi smysl uniká .
3* dávám za velkou čtivost,knihu jsem odložila jen nerada a 552 stran jsem přečetla za 4 dny a to jen proto že musím i do práce.
teola
  27. 1. 2011, 11:56
Když jsem ji četla poprvé, nadšení bylo na vrcholu, nechtěla jsem ji odložit. S odstupem času ale na kouzle trochu ztratila. Ale za přečtení stojí, to netvrdím. EDIT: Beru zpět. Ta kniha to v sobě má. Zaslouženě přihazuji poslední hvězdu.
Bloodym
  3. 12. 2013, 13:26
Tahle kniha je něco jiného než stmívání, řekla bych, že je to trochu dospělejší. Meyerová píše jednoduše a čtivě. Milostný trojúhelník/čtyřúhelník byl zajímavý nápad. Kniha není tak známa jako Stmívání, ale podle mě je lepší.
LeaLea
  8. 3. 2012, 8:11
Nemůžu říct, že to bylo špatné, ale číst Hostitele znova v dohledné době nehodlám. Meyerová dokázala dát příběhu větší hloubku než u tetralogie Twilight, ale bylo to hodně natahované, a to není ani tak její styl psaní, jako neschopnost sdělovat více informací v jedné dějové scéně. Číst kolem sté stránky, jak pěstovali kukuřici, to už bylo vážně dlouhé - navíc, jak důležité to bylo pro příběh? Vášnivé city zvládla skvěle, krásné prolnutí svou duší, z nichž každá cítí svou vášeň trochu jinak a jiným směrem. Uvítala bych trochu víc toho opravdového "zla", což jí naopak moc nejde. Nápad zajímavý.
Scathach
  6. 3. 2013, 21:11
Rozhodně nejpovedenější dílo Stephenie Meyer, upíří sága na Hostitele nemá ani za nic. Od začátku až dokonce se kniha dobře četla, děj byl napínavý a strhující; celkově velmi vydařená kniha s výjimečně originálním námětem. Byly okamžiky, kdy jsem si myslela, že něco bude jinak, něco se změní, ale autorka si s tím dobře pohrála.
Venceslao90
  27. 11. 2012, 14:42
Má první zkušenost se S. Meyer a rozhodně stála za to. Celá sága Stmívání jde docela mimo mě, ale Hostitel mi po přečtení anotace přišel jako docela zajímavá kniha a rozhodně nelituji toho, že jsem si jí přečetl. Na začátku je možná trochu obtížnější pochopit "jak se věci mají", ale po začtení se do příběhu nebudete chtít dát knihu z ruky. Zvlášť druhá polovina knihy pro mě plynula nepříjemně rychlým tempem :-) Knihu určitě doporučuji a řadím ji mezi své oblíbené. Potěšilo by mě pokračování :)
Ajka13
  20. 6. 2012, 21:16
Se Stmíváním a jeho pokračováními se to nedá srovnávat. Úžasné dílo! Od začátku do konce promyšlené a její styl v této knize je o něco výš než tomu bylo u Twilight ságy.
Vikyna
  21. 11. 2011, 0:01
Tahle knížka si mě získala už po několika stránkách a nepustila mě až do konce, kdy jsem konečně mohla vydechnout to napětí. Kdybych měla udělat žebříček nejlepších knížek, co jsem kdy četla, byla by horkým favoritem na absolutní špičku :)
Celupka
  16. 3. 2013, 21:33
Tak jsem dneska dočetla Hostitele, bylo to asi už moje třetí čtení této knihy s několikaletým odstupem. Říkáte si, proč jsem se do toho vůbec pouštěla? Z velké části proto, že se nám blíží premiéra filmu a také proto, že mne zajímalo, zda tu knihu nemám zidealizovanou. Zjistila jsem, že ne, i když jsem se u příběhu už nedojímala tolik jako před třemi lety. Výborné čtení, uběhlo to rychle. A už by Meyerová mohla konečně dopsat ten další díl!!! :D
RenataHopsinka
  21. 11. 2014, 18:41
Tato kniha mě uchvátila hned od samotného začátku. Když už jsem se do ní jednou začetla, tak jsem s e nemohla odtrhnout. Napínavý děj, milostný čtyřúhelník, který je ještě více zamotaný, když se odehrává jen ve třech tělech. Prostě úžasná kniha.
Nikolka001
  8. 6. 2013, 17:03
Tahle kniha mě pohltila.Bylo to něco úžasného.Opravdu nikdy jsem nečetla knihu,která by mě tak dostala.Určitě ji všem doporučuji,protože toto je něco úžasného! :))
Samael
  28. 3. 2013, 22:52
Skvělý nápad.Dobře se čte a souboj Melanie s cizí duší o své tělo je dobře popsaný.Jsem
zvědavý jaký bude film,ale podle traileru asi bída.
Ruxandra
  7. 4. 2011, 10:16
Knihu jsem kupovala s očekáváním, zda autorka umí napsat také něco jiného než jen romantickou knihu o upírech. V mém okolí se Hostitel nesetkal se zrovna kladným ohlasem, ale musím říct, že mě se prostě líbil. Dokonce víc než celá sága Stmívání. V knize je nápad a kvalitní děj. Chvíli mi sice trvalo prokousat se začátkem, ale pak to stálo za to.
kajas1993
  29. 3. 2013, 19:52
Myslím, že Meyerová napsáním této knihy přesvědčila i úhlavní nepřátele její upíří ságy. Zajímavé, poutavé, i přes velké množství stran příběh nenudí. Skvělá záležitost.
Lerenika
  2. 6. 2010, 21:22
Tak tak, začátkem se musíte trochu prokousat, ale pak tu knihu nebudete chtít dát z ruky. Také jsem od té to spisovatelky četla vše co zatím napsala, a musím říct, že nemám slov. Má úžasný styl psaní a naprosto to člověka pohltí. Doporučuji
Aratar
  1. 10. 2014, 18:45
Úspěch knih Stephanie Meyer spočívá v tom, že její vyprávění je opravdu emocionálně bohaté, kritici by nejspíš řekli, že místy dokonce až přepjaté. To je sice opravdu velký plus, protože vyprávění v ich formě Vás velmi rychle strhne. Problém ale je v zasazení hlavních hrdinek do reálného světa, protože jednání postav je většinou poměrně málo uvěřitelné. A nejinak je tomu i u Hostitele. Při čtení se tak bohužel místy doslova chytáte za hlavu, jak jsou pochody hlavní hrdinky naprosto nelogické a naivní.
Navíc mi vadilo, že je Poutnice neustále odkázána jednat podle přání ostatních, a nechává se tak pouze unášet vírem událostí. Navíc se přiznám se, že mi je opravdu velkou záhadou, jak by naprosto altruisticky vybavený mimozemský druh, který se rozhoduje pouze podle toho, zda je výsledek dobrý a prospěšný pro ostatní, takže v podstatě vůbec nemyslí na sebe (a na své ego), mohl zvítězit v boji s dnešním „krvelačným a sobeckým“ lidstvem a vlastně vůbec obsadit celou naši planetu.
Plue
  23. 8. 2013, 23:59
Kniha byla zasazena do zajímavé doby. Líbil se mi svět plný parazitů, skvělý nápad! Příběh pokazila ta hrstka lidí v čele s Melanii (a Poutnicí), jejich absurdní chování, vztahy a naivní konec (takhle to přece chodí jen v pohádkách a telenovelách :-D). Kniha se nečetla špatně, ale bohužel bylo vše (i zakončení) moc předvídatelné.
Shifer
  4. 2. 2013, 17:36
Neuvěřitelně krásná kniha. Řadím ji mezi své nejoblíbenější. Už teď si plánuji, že si ji přečtu znova. Na filmové zpracování se těším a pokračování nechci. Tenhle konec se mi strašně líbí.
Kulekunka
  1. 8. 2012, 0:17
Trošku změna z mainstreamu Stmívání, ale jedině k dobrému. I přes náročnější a složitější začátek se kniha četla téměř jedním dechem, dokázala vtáhnout a neměla hluché zdlouhavé pasáže. I když zápletka není úplně jasná (ani složitá), tak příběh je krásný - prostě trošku jiná romantika.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 20:06
Stephanie Meyerová je spisovatelka, která dokáže psát tak, aby se její knihy dobře četly. Nemůžu si pomoct, ale Hostitele jsem docela dost srovnávala s Twilight ságou. A musím říct, že je Hostitel je MNOHEM lepší! Stačí se jen překousat přes prvních cca 60 nudnějších stránek a pak je to vážně super. Já osobně jsem tuto knížku četla hned dvakrát.
jarcaburca
  21. 3. 2013, 14:27
Byla jsem dějem naprosto pohlcená, fandila jsem snad všem postavám. Úžasná kniha a musím uznat, že mě strhla ještě víc než Stmívání. Obě mají něco do sebe, ale Hostitel je takový vyspělejší, takže jsem ráda, že jsem ho četla až později.
yanniss
  3. 9. 2012, 16:25
Nejdřív se mi do knížky vůbec nechtělo, nevěděla jsem jestli by mě něco takového bavilo, ale nakonec jsem jí zhltla během dvou dnů, a jsem velmi ráda, že jsem si jí nakonec přinutila pořídit :)
Nells
  17. 8. 2012, 14:44
Kniha je na začátku opravdu nudná, jakmile se však přenesete přes cca 150 stran, kniha začíná být zajímavá a poslední cca 200 jsou opravdu psychologický... Skvělá kniha, nelituji její koupě!!! Vřele doporučuji...
we.ri
  13. 7. 2014, 11:03
Mě se to líbilo. Knížka, nad kterou netřeba hlouběji přemýšlet, dobrý námět, skvělý styl psaní, který člověka úplně vtáhne do děje. Jako akční odreagovačka super. Dost mě mrzelo, že musím chodit do práce :) Každopádně pro mě opravdu pěkné čtení.

(jen se mi dost často nezdál překlad, těžko říct, jestli je originál odlišný... )
EdnaMoodnii
  1. 8. 2012, 22:11
Spousta lidí mi řeklo, že je kniha nebavila a přestali v ní (ještě na začátku, kde většinou knihy tedy opravdu nevrcholí). Ale pro mě je to nejoblíbenější kniha od Stephenie Meyer :-).
upppik
  16. 4. 2012, 20:33
Naprosto poutavý a napínavý příběh, který jsem přečetla, jak se říká, jedním dechem. Netradiční motiv a jak už je tu zmíněno, daleko lepší než Twilight (což jsem opravdu nečekala,protože i sága se mi velmi líbila). Nezbývá mi nic jiného, než knihu doporučit.
Aspet
  24. 2. 2015, 9:14
Tak jsem se konečně odhodlala si tuto knihu přečíst a byla jsem vcelku spokojená, ale byly tam pasáže, kdy jsem se trochu nudila. V půlce knížky jsem zkoukla film a ten mě dost zklamal, atmosféra ve filmu byla úplně jiná než z knížky. Takže i přesto, že jsem věděla, jak to dopadne, jsem knížku dočetla a nelitovala jsem.
Kaiella
  2. 10. 2014, 21:45
Musím říct, že hostitel se mi v podstatě celkem líbil. Zarazilo mne, když jsem si přečetla, že se jedná o autorku Twilight ságy. Hostitel byl v mnoha ohledech lepší. V knize jsou samozřejmě trochu nudné pasáže, kdy se hlavní postava babrá ve svých pocitech, ale stačí přeskočit stránku a zase se něco děje... Teda alespoň chvíli. Pak musíte znovu otočit. Příběh není třikrát originální, ale ještě únosný. Spíš než sci-fi bych knihu označila jako román pro ženy. Tedy možná spíše román pro dívky, protože takhle naivní a emocionálně rozháranou hrdinku směřovat pro dospělé ženy mi připadá trochu úsměvné. Příjemné nenáročné čtení. Pokud jedete na dovču a chcete se válet u bazénu na lehátku, opalovat se a příliš nepřemýšlet, pak je to vhodná volba.
ssassi
  17. 5. 2014, 13:58
podstatně lepší jak stmívání (i když i to mám z jakýchsi důvodů ráda). zajímavý nápad, trocha sci-fi, trocha romantiky. knížka se četla sama. a jak už tu někdo psal: melanie sice zprvu vypadala na hlavní hrdinku, ale pro mě jí byla poutnice. s tloušťkou knihy jsem neměla problém, čtu celkem svižně. ráda doporučím dál
LaBomba
  19. 10. 2013, 1:02
Ke knížce jsem se dostala úplnou náhodou a vůbec jsem netušila o čem bude. Nakonec mě celý nápad knížky vážně zaujal, ale mrzelo mě, že občas tam byly zbytečné pasáže, které ubíraly dynamiku celému příběhu. Například v kapitole nazvané Nuda, se vážně nic neodehrálo :) Jinak se kniha četla opravdu sama.
Míša.L
  30. 6. 2013, 20:55
Knížku mi doporučila kamarádka a já jí slíbila, že si ji přečtu. Ze začátku mě moc nebavila, některé scény tam byly až moc zdlouhavé, ale potom jsem se do ní začetla a jedním dechem jsem ji "zhltla" během víkendu. Příběh sice nebyl tak napínavý, jak jsem očekávala, ale byl krásně romantický a hlavně originální. Myslím si, že se Stephenie od dob Stmívání hodně vypracovala a už se těším s čím dalším příjde. :)
Lindsey
  18. 6. 2013, 21:48
O tom, že Stephenie Meyer umí psát jsem se přesvědčila už u Twilight ságy. Bohužel ani poutavý styl nedokáže zachránit chabou zápletku. Po Druhém životě Bree Tannerové jsem ani neměla potřebu si Hostitele přečíst, zčásti i díky mé nechuti vůči sci-fi. Nakonec mé odhodlání nalomil trailer + Imagine Dragons. A tak jsem nadšeně shlédla film a dnes mnohem nadšeněji dočetla knihu. Jediné slovo ji dokáže vystihnout - nádherné! Kniha mě vážně chytila za srdce a celou dobu jsem soucítila s Wandou a i když jsem znala konec, ani to mě nepřipravilo o napětí při každém otočení stránky. Místy byla kniha zdlouhavá, ale v konečném důsledku bych knihu rozhodně nezkracovala. Možná že někomu může připadat "jednotvárná", ale já jsem upřímně ráda, že se Meyerová vyhnula zbytečným "záhadným" zápletkám, které praktikovala u Twilight. A k podobnostem - když se snažila Poutnice dostat zpět Melanie, silně mi to přípomínalo jednu scénu ze Zatmění. Nicméně tím veškerá podobnost mezi knihami končí (díkybohu). Hostitel je vážně skvělá kniha a doufám, že autorka bude pokračovat tímto stylem :)
Luciferka
  30. 9. 2012, 10:44
Pokud srovnám propracovanost knih Twilight sága a Hostitel má dosti navrch Hostitel. U mě jakožto čtenáře kniha vyvolala nemálo pocitů. Pokud se člověk nechal vtáhnou do děje Hostitele musel dle mě cítit to co jednotlivé postavy. Zajímavý příběh:)
trynitrix
  5. 5. 2011, 10:40
Mno když tu píšete jak je kniha užasná tak jsem na to zvědavá. Knížku jsem si hned stáhla na http://www.uloz.to/4052211/hostitel-stephanie-mayerova-kniha-bull-doc?captcha=no .A jen jsem se chtěla ještě zeptat je to jeden díl nebo to má nějaké pokračování? Díky moc
Margot
  6. 1. 2011, 20:45
hostitele jsem koupila sestře k narozeninám... narozeniny až za 14 dní - proč si dárek nepřečíst? nakonec jsem sestřičce pořídila něco jiného a Hostitele si nechala, naprosto mě uchvátil! oproti stmívání pár skoků kupředu, doporučuju!
marmeli
  15. 12. 2010, 10:52
Na Hostitele jsem se chystala dlouho. Hlavně z toho důvodu, že jsem byla zvědavá, jestli dokáže Meyerová napsat něco čtivého kromě romantiky s upíry. A stalo se tak. Hostitel je kniha, která je asi spíše pro dívky či ženy. Jde vidět pokrok autorky ve psaní a nabrané zkušenosti, které použila nyní v praxi. Měla skvělý nápad a ten také velmi dobře zpracovala do příběhu. Je snadné zžít se s postavami a tak to má být. Kniha je mnohem lepší než Twilight sága, tedy aspoň podle mého názoru :) Snad nám ji média a reklamní průmysl nezhnusí, byla by to velká škoda.
Honey0105
  9. 11. 2010, 18:29
Tak tohle tedy není kniha pro kluky. Ty by se z toho asi zbláznili (:D). Já musím říct, že když jsem četla přebal knihy, tak jsem si říkala, že to musí být naprostá blbost. Sága Stmívání také nebyla úplně nejlepší pro mě, ale tahle knížka mě trochu lákala, tak jsem se dala do čtení. Nejdřív jsem musela pochopit děj a musím říct, že mi přišlo, že jde o naprostou volovinu! Pro mě vše začalo, až když Melanie začala myslet na svýho prince. Musím se přiznat, že to bylo pro mě dost dojemný a klidně přiznám, že jsem i plakala u několika stránek, protože mi přišli opravdu smutné. Chlap by tohle nepochopil a ani mnoho žen, ale já jsem docela emociálně založená a pláču u mnoha knih- tohle byla jedna z nich. Stále jsem Melanii fandila, ale stejně mě konec neuspokojil naplno. Knížka se mi tedy nakonec líbila. Bláznivej nápad, ale podané to bylo velice dobře, úplně to vtáhlo do děje, ale také musím říct, že znovu bych to číst nechtěla- z jediného důvodu, bála bych se, že zase budu plakat a když ne, tak už by mě ta knížka znovu asi nebavila.
LiaFee
  2. 4. 2016, 14:58
Obsahuje spoiler spoiler Hostitele jsem nejdřív viděla ve filmovém zpracování, které se podle mě opravdu povedlo. Po asi dvou letech jsem se konečně dostala ke knížce a byla jsem opravdu nadšená. Většinou na takovýchto knížkách miluju vztah hlavní hrdinky s hrdinou, ale tady mě nejvíc dostalo to pouto mezi Melanií a Wandou. Bylo opravdu krásné, jak se pomalu dostaly k tomu, že milovaly tu druhou víc než sebe.
Jinak, celou knížku jsem se nemohla zbavit myšlenky, jak by asi vypadal Hostitel z Melaniina pohledu. Podle mě by to bylo hrozně otravné, protože buď by byla Mel jako chudinka, kterou napadl nějaký vetřelec, nebo Mary Sue, která se s tím hrdinsky popere a všechny zachrání... Jsem ráda, že autorka zvolila pohled Wandy :)
Emmilli
  6. 7. 2014, 20:27
Rozhodně nelituji že jsem Hostitele přečetla ale některé pasáže mi připadali moc zdlouhavé a nudila jsem se u nich. Nicméně kniha je todobrá a rozhodně ststoji za to si ji přečíst
klaranapoli
  9. 7. 2013, 18:18
No já nevím. Twilight se mi teda četlo o dost líp. K tomuhle jsem se občas musela nic nudit. Až někdy do půlky to byla strašná nuda, ale na konci už jsem to hltala a i nějaká ta kapička ukápla.

---------------------

Nevím no. Twilight se mi teda četl lépe, byl zajímavější a napínavější. Tohle byla nuda až do půlky knihy, občas jsem se musela nutit, že už to prostě musím dočíst. Ale poslední stránky jsem teda hltala velmi a i ta slzička ukápla. Ale čekala jsem víc. Ještě se kouknu na film
mishelin
  18. 9. 2013, 20:47
Moc pěkná sci-fi, nejen pro holky (i když ty jí asi ocení víc). Knížka se opět moc dobře četla. Zajímavý nápad ( i když naprosto originální není) Konec byl sice slaďácký, ale tak ať :-) Stephenie opět nezklamala.
racice3
  1. 6. 2013, 13:04
Mě tato kniha nestrhla (narozdíl od Upíří ságy), i když nemůžu napsat, že by se kniha nečetla snadno, a že bych se snad někde zadrhla..Nejprve jsem shlédla to příšerné filmové zpracování (kde podle mě nepatřičně přidávali akční scény-asi aby se mužský doprovod neunudil k smrti nebo nevím a kdybych na tom nebyla v kině, tak to ani nedokoukám), ale věřila jsem, že knížka bude lepší a také byla, ale něco mi tam prostě chybělo, něco, kvůli čemu bych se od knížky nemohla odtrhnout, co by mě lákalo si ji přečíst ještě někdy znovu..Každopádně je mi velmi blízká taková nenásilnost a dobrota a to se mi líbí, na světě je krutostí dost a je hezké si přečíst něco takového
MikaRO
  13. 8. 2012, 19:26
Daleko lépe stylisticky propracované, než-li celá Twilight sága, která po prvním díle ztrácela na originálnosti, a mnohé se zdálo být pro mne již nepoutavým, a opakovaným. Ze začátku mi všechno nelezlo do hlavy, byla jsem zmatená, ale přesto jsem četla dál. Co následovalo dále, mě naštěstí příjemně překvapilo. Za okamžik jsem byla natolik pohlcena dějem, že jsem knihu rozlouskla během krátké chvíle. Nenechte se odradit tím, že autorka se řadí spíše ke komerčním spisovatelům. Dílo rozhodně stojí za přečtení.
TeoCZE
  7. 7. 2012, 13:42
Zpočátku jsem byla z knihy mírně zmatená a chvíli mi trvalo, než jsem si dala dvě a dvě dohromady. Kniha je velmi zajímavá. Má skvělý nápad, poutavý příběh a zajímavý konec. Souhlasím ovšem s tím, že tam chyběla nějaká pořádná zápletka, která by vše zdramatizovala. Ale rozhodně je to zajímavé a za přečtení stojí.

1 2 3