Nakonec přijde smrt

Nakonec přijde smrt Originální název: Death Comes as the End

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4407-5

Knižní klub (2014) 978-80-242-4407-5 568 Vyšlo s dalšími detektivkami pod názvem 3x vraždy
Knižní klub (2007) 978-80-242-1969-1 235
Vyšehrad (1975)

Anglická královna detektivek Agatha Christie dokázala vždy znovu a znovu překvapovat. Tentokrát se českým čtenářům dostává do rukou příběh o zločinu, ke kterému došlo před čtyřmi tisíci lety ve starém Egyptě. Po manželově smrti hledá Reniseneb útočiště v domě svého otce, zádušního kněze Imhotepa. To však ještě netuší, že stojaté vody života v Imhotepově venkovské domácnosti záhy rozčeří otcova krásná, ale zákeřná konkubína Nofret, jejíž příjezd vytáhne na světlo všechny skryté vášně, zlobu a závist, které v rodině po léta dřímaly. Když Nofret náhle za nevyjasněných okolností sejde ze světa, všichni s úlevou konstatují, že šlo o nešťastnou náhodu. Jen Reniseneb se s tímto vysvětlením nechce spokojit - v hloubi srdce totiž začíná tušit, že smrt zlé konkubíny ani zdaleka nebude poslední V detektivce Nakonec přijde smrt zužitkovala autorka mimo jiné zkušenosti z vykopávek, jichž se jako manželka známého archeologa zúčastnila. Snad i díky tomu umí čtenáře hravě přesvědčit, že starý Egypt neobývaly jen vysušené mumie, ale i živí lidé. Dějem nás zde sice nedoprovází žádný z oblíbených detektivů, ovšem o svěží vyprávění korunované překvapivým rozuzlením rozhodně ochuzeni nebudeme.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Ariko
  14. 9. 2014, 21:03
Povedené :) Jen jsem si já kokos předem nezjistila, že se nejedná o sérii s Herculem Poirotem a marně jsem na něj pár stran čekala :D
alča87
  20. 5. 2013, 22:32
Já jsem se prostě nudila, bohužel nemůžu moc porovnávat, protože jsme toho od Christie moc nepřečetla. Nemám ráda, když postava něco zjistí, ale ani nenaznačí, jak mám potom odhalit pachatele. Dlouho jsem se nemohla začíst, ale konec byl dobrý, překvapivý.
Pro milovníky klasických detektivech je ale tato autorka vhodná. Já prostě nejsme na detektivky.
Rames
  15. 1. 2012, 17:36
Trochu napětí v kulisách starého Egypta,příjemná četba u které hádáte kdo je padouch .Jako vždy pěkné paní Christie.
Venceslao90
  4. 7. 2012, 23:45
Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec dávám jen 3, protože královna detektivek už jistě sepsala lepší příběhy. Prostředí Egypta mi vadilo jen zpočátku, do knihy jsem se začetl poměrně rychle, ale závěrečné rozuzlení podle mě nepatří k těm nejpřekvapivějším. Sice jsem jako vraha odhadoval někoho jiného, ale i tak mě závěr nedokázal skutečně překvapit a pohltit. Lepší 3 hvězdy.
VenDulin85
  28. 9. 2014, 16:14
Od staré dobré Agathy už toho mám načteno docela hodně, ale na příběh ze starého Egypta jsem přišla až docela nedávno. Líbí se mi, na co zde autorka naráží- lidi jsou v podstatě pořád stejní. Ovládají je stejné pohnutky, vášně, ať už žijí kdekoli a kdykoli. Zápletka je podobná ostatním detektivkám, autorka ráda nechá zemřít neoblíbenou, ne-li nenáviděnou osobu, která si přímo říká o vraždu. Přesto probíhá velmi neoficiální vyšetřování, protože.. žili byste v klidu a míru v jednom domě společně s vrahem? S vrahem, kterému se odstraňování nepohodlných osob zalíbí? ;-)
miiichalka
  22. 2. 2012, 10:51
Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, začátek je na mě příliš rozvleklý, od poloviny knihy panuje příjemné napětí, rozuzlení je naprosto neočekávané. Jen jedna klíčová pasáž je pro mě nesrozumitelná a to jsem ji četla několikrát...škoda :)