Peru pod kůží

Peru pod kůží Originální název: Peru pod kůží

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-785-1

Jota (2010) 978-80-7217-785-1 440

Kdyby někdo uspořádal anketu o nejrozmanitější a současně nejzajímavější zemi světa, patřilo by Peru k favoritům. Směsice jeho přírodních a historických pozoruhodností je tak dokonale „namíchaná“, až se z toho točí hlava. Od předlouhého peruánského pobřeží Pacifiku se směrem do vnitrozemí zdvíhají nejvyšší hory tropického pásma, aby se pak snížily do obrovské pralesní pánve, již vytvořila nejmocnější řeka světa Amazonka, která v oněch peruánských velehorách pramení. Nejnovější archeologické nálezy dokazují, že právě na území dnešního Peru vznikly první velké indiánské civilizace, které pak v průběhu několika tisíciletí našly pokračovatele v říších, jejichž kulturní úroveň lze měřit s tím nejlepším, co v jejich době existovalo v jiných částech světa. „Po několika týdnech v Peru se stanete amatérským přírodovědcem a archeologem, ať je základ vašeho vzdělání jakýkoliv,“ říká cestovatel Vladimír Plešinger, známý svými knihami z Afriky a Jižní Ameriky. Plodem jeho četných pobytů a cest podniknutých v letech 2004 až 2009 je kniha, jejíž příběhy a historie pokrývají celou rozlohu Peru doslova z jednoho konce na druhý. (Založil/a: Antonín)

Adelita
  30. 11. 2012, 13:10
Velice čtivá kniha, i když nejspíš jen pro milovníky Peru, nebo ty co Peru navštívili a vědí, o čem autor mluví. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi jak je koncipována, a že v podstatě není nic vynecháno, a ačkoliv se autor hodně často zmiňuje o termálních pramenech a geologii, tak myslím, že to čtenáře neurazí ani nijak neruší, i kdyby o to neměl žádný zájem. V knize jsem našla jen asi jednu či dvě nepřesnosti, ale to přisuzuji tomu, že autor neměl vlastní zkušenost s popisovanou událostí, když knihu psal. Za mě plný počet hvězdiček, určitě jsem jí nečetla naposledy. Je skvělá :-)