Čaj jako životní styl

Čaj jako životní styl

Grada - 2010

Grada (2010) 88

Naučte se spolu s námi přípravu a servírování čajů tak, jak to dělají lovci v Jižní Americe či arabští kočovníci a mniši v Tibetu. Zjistíte, co je jedinečného na české čajové kultuře, a možná se i pro vás stane pití čaje důležitou součástí života. Pomůžeme vám zorientovat se v nepřeberném množství druhů čajů, které se na českém trhu vyskytují, a doporučíme ty nejkvalitnější. Věříme, že vás tato kniha obohatí o nové nápady a bude pro vás inspirací k novým čajovým dobrodružstvím. Přejeme vám mnoho příjemných chvil u voňavého šálku čaje. (Založil/a: miskase)

maurarita
  23. 11. 2016, 20:03
Mo zajímavá kniha, naučí nás připravovat a servírovat čaje a ukáže čajovou kulturu v Jižní Americe .
bublynka22
  13. 8. 2014, 7:54
Potěšení pro každého začínajícího čajovníka - útlá publikace obsahuje krátké zasvěcující shrnutí všeho podstatného ohledně jčajových druhů,zpracování a zajímavostí z historie či tradic v jednotlivých zemích, včetně rad pro správný výběr čajů. Skutečným potěšením jsou pak závěrečné recepty na návodu "čajovnových specialit" jako je např. čaj indických jogínů nebo bombay street. Ačkoli by kniha v podstatě mohla být jakousi vyšlechtěnou seminárkou, udělala mi neskutečnou radsot a s chutí ji doporučuji dál - všem, kteří také touží mít v obýváku svou vlastní malou čajovnu.