Helma hrůzy

Helma hrůzy Originální název: Šlem užasu

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-761-7

Argo (2006) 80-7203-761-7 292

Labyrint, Mínotaurus, Ariadnina nit či v tomto případě vlákno - takové jsou hlavní rekvizity prózy Vitkora Pelevina Helma hruzy. Pelevinův labyrint nemá materiální podobu - cosi jako privátní počítačová síť, na níž chatuje několik osamělců, kteří jsou internování v jakémsi polohotelu-polovězení. Děj v tomto případě není důležitý - podstatná je základní situace lidí v moderním, stále automatizovanějším světě. Že není příliš veselá, asi není třeba dodávat.
Tato kniha vznikla v rámci projektu "Mýty" britského nakladatelství Canongate Books. (Založil/a: Veru)

Viktor Pelevin Viktor Pelevin
*22.11.1962

inhalium
  20. 6. 2011, 17:46
Chatové pojetí Labyrintu a Mínotaura je v podání Viktora Pelevina každopádně zajímavé. Ze současné světové literatury bych Helmu hrůzy řadila mezi význačnější díla, bohužel si u nás nenašla mnoho čtenářů. Nebo o nich aspoň nevím.
Veru
  8. 1. 2011, 12:52
Trošku netradiční náhled na podobu labyrintu. Kniha je napsána formou počítačového chatu a je velmi čtivá...a skrývá překvapivý konec..