Proroctví Mayů

Originální název: Mammoths - Giants of the Ice Age

Dialog - 2008
ISBN: 978-80-86761-91-6

Dialog (2008) 978-80-86761-91-6 280

Podle mayského proroctví započne o půlnoci 21. prosince roku 2012 na celé zemi nové dějinné údobí. Po více než 5 000 letech naskočí na kalendáři opět nula. Započne hrůzných pět století dobývání a ničení, nazývaných obdobím devíti pekel... Mayská proroctví není radno zlehčovat, vždyť už před stovkami let jejich kněží předpověděli události, které v reálu vskutku proběhly: Široké silnice překlenou řeky a celou zemi, lidé spolu budou hovořit na dálku, budou létat na nebi, dojde ke dvěma velkým válkám, válečné symboly budou mít podobu zalomeného kříže a vycházejícího slunce... Autorka studovala ve Střední Americe život Mayů dva roky. Přitom nashromáždila a v knize publikuje informace o mayské kultuře, spiritualitě a proroctvích. Zpřístupňuje posvátný mayský kalendář, jenž je v knize interpretován s takovou přesností, že se čtenář může dozvědět, co jej v blízké i vzdálenější době nemine. (Založil/a: Antonín)

Alduin
  11. 8. 2014, 14:45
Kniha je docela informativní, co se týče mayské kultury a jejich vidění světa. Zdála se mi ovšem poněkud nudná a ne vše jsem přečetl. Pro zájemce o staré americké civilizace je to dobrá volba, protože v knize je shrnuto vše, co najdete na internetu.