Nad propastí

Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Domino - 2001
ISBN: 80-7303-036-5

Domino (2001) 80-7303-036-5 389

Soudnímu psychologovi Alexu Delaware zavolá v noci bývalý pacient, nyní asi sedmnáctiletý Jamey Cadmus. Chlapec mluví nesouvisle, je v hluboké depresi a pravděpodobně také pod vlivem grog. Naštěstí v kratičkém okamžiku jasné mysli Alexovi sdělí, kde je, a znepokojený lékař se okamžitě vydává za ním na psychiatrickou kliniku. Přijíždí ale pozdě, neboť zjistí jen to, že Jamey právě uprchl.
Vzápětí je proti Jameymu vzneseno obvinění ze šesti brutálních vražd, které otřásly celým L.A. Chlapcovi zámožní rodiče najmou špičkového advokáta, jenž hodlá postavit obhajobu na faktu, že Jamey je schizofrenik a neodpovídá za své činy. Lékař Alex Delaware však s takovou diagnózou nesouhlasí a snaží se najít pravdu, přestože proti němu stojí renomovaný právník, všeobecné mínění - a především mocná Jameyho rodina. Postupně se dostává do propletence událostí a četných zvratů, na jejichž konci dospěje k šokujícímu zjištění o temném pozadí celého případu. (Založil/a: VA)

Yggdrasil
  22. 2. 2016, 11:25
Mám ráda thrillery a Kellermana už jsem si stihla oblíbit. Ovšem musím říct, že po přečtení tohoto dílu cítím mírné zklamání. Příběh je postaven hodně na psychologické rovině, a sáhodlouhé psychologické rozbory mě mírně nutily sklouzávat k nudě čímž pro mě jádro příběhu přestává být atraktivní.
VA
  8. 1. 2011, 18:02
Psychologický thriller, který docela dobře odsýpá a je plný zvratů.