Filmové hvězdy a jejich hlášky

Filmové hvězdy a jejich hlášky Originální název: Filmové hvězdy a jejich hlášky

Petrklíč - 2009
ISBN: 978-80-7229-222-6

Petrklíč (2009) 978-80-7229-222-6 280

Už samotný název nové knížky Slavné filmové hlášky podruhé napovídá, co v ní čtenáři najdou. Ano, i tentokrát půjde o slavné hlášky z českých komedií, které do knižní podoby přenesl Robert Rohál. Zatímco počet hlášek nebyl sečten, počet filmů je jasný - jde celkem o 35 filmových veseloher počínaje - jak jinak než - léty šedesátými a konče žhavou současností. Proto zde čtenáři najdou poměrně široký záběr a spolu s ním ty nejvtipnější repliky i dialogy z filmů, které jsou dodnes filmovým publikem dodnes milovány a citovány. Celá knížka je rozdělena do jednotlivých dekád (léta šedesátá až první desetiletí 21. století), přičemž u každého filmu nebude chybět základní informace - o čem je děj, ale také, kdo napsal scénář, kdo film režíroval, kdo snímal a kdo v něm hraje. Teprve po tomto "antré" následují ty nejlepší hlášky, které budou navíc doplněny o fotografie z toho či onoho filmu. Kdo si chce tedy znovu pořádně zasmát a připomenout si tak nejvtipnější situace z mnoha českých veseloher, ten by s koupí této knížky neměl příliš váhat (Založil/a: Antonín)

Martas006
  19. 6. 2016, 17:38
Pěkná kniha, jen škoda, že v těch hláškách je tolik chyb. Jsem velký milovník hlášek z filmů a seriálu a tato kniha mě lehce zklamala díky těm chybám.