Patrick Swayze

Originální název: Patrick Swayze

BETA Dobrovský - 2009
ISBN: 978-80-7306-403-7

BETA Dobrovský (2009) 978-80-7306-403-7 208

Hluboce lidský a otevřený portrét filmové hvězdy hlavního hrdiny filmů Hříšný tanec a Duch. Portrét herce, který se stal idolem generací, a zároveň člověka, jehož statečný postoj tváří v tvář smrtelné chorobě uchvátil miliony lidí na celém světě. Po více než třicet let představoval Patrick Swayze americkou ikonu mužství a sexappealu. Navenek silný a sebevědomý idol, ve skutečnosti však citlivý kluk s romantickou duší. Tato intimní biografie vypráví dosud nezveřejněný příběh fascinujícího Patrickova života jeho dětství, dospívání a počátky v showbyznysu, pohádková láska k manželce Lise Niemi, nenadálý úspěch a popularita, divoké a nebezpečné období alkoholismu po smrti otce a nakonec statečný boj proti rakovině. Právě v závěru svého života dodával svou cestou za nadějí sílu mnoha podobně postiženým lidem. Od uvedení nízkorozpočtového filmu Hříšný tanec zažil Patrick Swayze raketový vzestup popularity a nesmazatelně se zapsal do srdcí fanoušků na celém světě. Navždy se také zařadil mezi nejcharizmatičtější osobnosti filmového nebe. V následujícím filmu Duch si svou pozici na poli slávy a úspěchu jen potvrdil. Ať již před kamerou nebo za kamerou, Wendy Leigh detailně sleduje ve své přelomové knize stěží uvěřitelný a zároveň dojímavý příběh života tohoto nezapomenutelného muže, který si navždy získal i vaše srdce. (Založil/a: Antonín)

#film
Wendy Leigh Wendy Leigh
*1950

Barabura
  16. 9. 2013, 22:09
Patrik je pro mě úžasnej a skvělej člověk, teda byl. Ale co stvořila paní Leihg za opěvnou ódu, která chvílemi připomínala deníček zabouchnutý čtrnáctky, to je moc. Kniha působí, jako kdyby vzala všechny bulvární články a rozhovory s Patrikem a jeho blízkými a sepsala je do jedné knihy. Takovej dvěstěstránkovej blesk :D Možná jsem trochu přísná, ale vzhledem k tomu, že jsem v zápětí četla knihu Ztraceni v Shangri-la, což je mistrovsky odvedená práce novináře a spisovatele, tak jsem měla pocit nebe a dudy. Takhle se to paní dělá :) Jsem ráda, že vím více o jeho životě, ale jinak chudák Patrik, třeba o něm jednou někdo napíše pořádnej životopis.