Bohyně a jiné ženy

Bohyně a jiné ženy Originální název: The Goddess and Other Women

Odeon - 1988
ISBN: 13/34 01-075-88

Odeon (1988) 13/34 01-075-88 476

Třiadvacet povídek nabízí bohatou mozaiku nejrůznějších osudů žen a dívek, do jejichž životů nahlížíme v okamžiku citového prohlédnutí. Oatesová se zaměřuje na pochmurné stránky moderního amerického života - opakuje se téma strachu, násilí, vraždy a smrti. O to jsou její postavy nezapomenutelnější - ať už je to obyčejná prostitutka Cynthia, která se stane obsesí pro solidního zámožného muže, mladičká Maryliz, jíž umírá snoubenec, ztracená Smithka, která vpadne do života dobře usazenému muži jako jeho nemanželská dcera, anebo rozvedená Claire, jež se provdá za mladého milence. Muži, třebaže mají v povídkách druhou nejdůležitější roli, jsou zobrazováni trochu vágním a nepříliš sympatickým způsobem. (Založil/a: kristinka)

Clementine
  19. 6. 2013, 0:48
Tuhle knihu jsem dostala od svého brášky k Vánocům. Koupil ji pro mě v antikvariátě,což mě velmi potěšilo, i název mi lehce zalichotil. Překvapivě jsou to velmi zdařilé povídky, které mě do sebe vtáhly..rozhodně nelituji toho, že mám tuhle knížku vesvé knihovně...