Originální název: Pale Horse

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1604-3

Knižní klub (2006) 80-242-1604-3 229
Práce (1984) 182

Záhadná vražda kněze vracejícího se jednoho mlhavého večera od umírající ženy a ještě záhadnější seznam jmen nalezený v jeho botě... Chtěl vrah získat právě tento kousek papíru? Co mohli mít tito lidé společného? Vypadá to, že jsou všichni mrtví... Magie, voodoo, transy, bílí kohouti a skříňka plná blikajících žároviček a podivných součástek. Je možné vraždit na dálku? Existuje snad nějaká organizace, která se zabývá likvidací nežádoucích osob? Kdo stojí v jejím čele? To vše se snaží zjistit nejen policejní inspektor Lejeune, ale i spisovatel Mark Easterbrook. Podaří se jim rozluštit tajemství jmen na seznamu?

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Florence
  14. 3. 2014, 18:20
Agatha Christie je výborná autorka a i tato její kniha byla bezvadná a pěkně se četla. Ale upřímně, držela jsem v rukou už zajímavější tituly od Christie, než je Plavý kůň. Na druhou stranu, zde bylo zase něco trochu jiného - seance, nadpřirozeno...
Pomaleji
  25. 10. 2011, 8:16
U Plavého koně jsem dlouho pochyboval, že ho zvládnu dočíst - první polovina je poměrně nezáživná a četl jsem ji hodně dlouho, přestože jde o tenkou knihu. V druhé polovině Agatha Christie naštěstí rozjede svůj klasický napínaví kolotoč a všechno vám vynahradí.