Stalingrad - Bitva ve vzduchu: leden 1942 - leden 1943

Stalingrad - Bitva ve vzduchu: leden 1942 - leden 1943

Deus - 2009
ISBN: 978-80-87087-73-2

Deus (2009) 978-80-87087-73-2 144

Další část rozsáhlé práce Christera Bergströma, popisující válku ve vzduchu na východní frontě. Autor v ní pojednává o bojích v průběhu roku 1942 až do kapitulace Němců u Stalingradu v lednu 1943. Popisuje vybudování úspěšného leteckého mostu Lu?waffe u Děmjanska, boje na Krymu, průběh velké německé letní ofenzivy, bitvu v ohybu Donu, zahájení tažení na Kavkaz a Stalingrad. S rostoucí silou sovětského letectva a s přibývajícími ztrátami Lu?waffe, které německý letecký průmysl není schopen zcela nahradit, však přichází katastrofa u Stalingradu, jíž nezabránil ani zpočátku mohutný letecký most. Kniha je doplněna mapami bojišť, přehlednými tabulkami a množstvím dobových fotografií. (Založil/a: Antonín)

Christer Bergström Christer Bergström
*1958

Gallienus
  22. 5. 2015, 12:59
Druhý díl ze série letecké války na východní frontě, autor dál pokračuje ve své vysoké kvalitě popisu vzdušných bojů. Trochu mě mrzelo, že se druhá část knihy zabývá především operací Blau a boje na ostatních úsecích jsou zmíněny jen velmi okrajově, je to škoda, protože první díl byl mnohem komplexnější. Na druhou stranu buďme rádi alespoň za tuto knihu, tak kvalitní popis války ve vzduchu na východě jsem doposud nečetl.