Originální název: Sámova říše žen

Nezjištěno / Jiné - 2016
ISBN: 978-80-254-1443-9

Nezjištěno / Jiné (2016) 978-80-254-1443-9 224 Nakl. Budeč
Nezjištěno / Jiné (2007) 264

Strhující příběh mladé lučištnice Lipky. Na začátku 7. století ovládají naše kraje nájezdníci ze zakavkazských stepí. Avaři berou ženám muže na svá válečná tažení a jejich pohledné dcery prodávají do otroctví. Schyluje se k živelné vzpouře osamocených matek, zoufalému odporu však chybí vůdčí osobnost. Jedna z dívek, bystrá a odhodlaná Lipka, uprchne a na solné stezce potkává kupeckou karavanu. Poznává Franckou říši a pod vlivem moudrého a vlídného Sáma dospívá ve vroucnou ženu. V plné síle se rozhodne vrátit a postavit do čela vzpoury osamocených žen. Aby udržela na své straně kultivovaného franckého kupce, obklopí ho svými družkami, z nichž každá v něčem vyniká. Sámo pojme dvanáct slovanských manželek, má s nimi dvaadvacet synů a ukončí tak první matriarchát na našem území.

SÁMOVA ŘÍŠE ŽEN je třetí knihou z NAŠÍ ILUSTROVANÉ ŘADY INTELIGENTNÍHO HUMORU. Volně navazuje na POLOČAS NAJÁD a LEGENDY MLADÉ LIBUŠE. (Založil/a: Hey Joe)

Evžen Vítkovský Evžen Vítkovský
*1915 - †1972

vladislaus
  2. 11. 2011, 15:02
Strhující ten příběh rozhodně není. Chvilka napětí se střídá s dlouhou nudou. Nepochopil jsem vůbec autorův záměr a humoru tam teda moc nebylo.