Největší záhady světa

Universum - 2008
ISBN: 978-80-242-2210-3

Universum (2008) 978-80-242-2210-3 224

Záhadná místa

Domníváme se, že jsme zásluhou satelitů a nových technologií prozkoumali každičký centimetr čtvereční naší planety - a nejenom jí. Existují ovšem místa, v jejichž historii se dosud skrývají tajemství, která by stálo za to odhalit.
Záhadné osobnosti

Badatele z celého světa odjakživa fascinují nejrůznější schopnosti lidské mysli. Někteří jedinci uplatnili tyto schopnosti uplatnit tak ojedinělým způsobem, až se tím zapsali do legend. A někteří z nich jsou možná legendou sami o sobě.
Záhadné obrazce a spisy

Existují různé indicie lidského původu, v nichž se patrně skrývají dosud neodhalené vědomosti a schopnosti. Jde o obrazce na zemi, spisy či legendární dokumenty, s nimž se pojí dosud neznámé příběhy.
Záhadné předměty

Čemu se říká záhadný předmět? Může být velký, ba dokonce velmi velký, ale také docela malý; ve většině případů by neměl vůbec existovat, anebo by za ním měl přinejmenším stát naprosto jiný příběh, než jaký známe. Záhadný předmět je něco, nad čím si mohou lámat hlavu nadšenci i seriózní badatelé. (Založil/a: Antonín)

#záhady