Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Gorazdův limit

76%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Gorazdův limit Originální název: Gorazdův limit

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1680-9
Počet stránek: 240
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2006) 80-242-1680-9 240

Román Gorazdův limit je svého druhu apokalyptickou vizí "co by se stalo, kdyby…"

Profesor Jeroným Gorazda pronesl na jisté konferenci referát s názvem Stanovení limitní dopravní kapacity příměstských dálničních komunikací. Jednoho dne dojde vlivem mnoha faktorů k překročení "Gorazdova limitu" a dálnice se zastaví. Zůstanou na ní stát rozjaření účastníci fotbalového zápasu Německo-Dánsko ve Vídni, návštěvníci brněnských veletrhů, podroušení fanoušci skupiny Turbotron, zahraniční dělníci putující domů, autobusy s dětmi, rodiny jedoucí na víkend, živnostníci vracející se z druhého konce republiky. Po několik hodin vládne absolutní zmatek provázený bouračkami, převrženými kamiony, požáry, výbuchy, zraněnými i mrtvými…

Román, který svou kompozicí připomene prózy Arthura Haileyho nebo slavné dílo Skleněné peklo, má vedle katastrofické také svou světlejší stránku - s dávkou originálního, mnohdy černého humoru popisuje jednou paradoxní, jednou nepřehledné nebo bezvýchodné situace. Autor dokáže skvěle dávkovat napětí a přiblížit čtenáři kritické chvíle, jako by byl sám jejich aktérem. (Založil/a: Ellesime)

(více)  

Štítky

#drama 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LadysR2
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 2. 2013, 10:06
Vynikající ČESKÝ akční nářez. Přes technickou vybavenost hlídání provozu D1 dojde díky selhání lidského faktoru (dispečeři D1, policie a hasiči) ke kolapsu D1 a díky celkem běžné autonehodě se roztočí řetězec událostí, který stojí za to čtení.
Pets
60% 60% 60% 60% 60%
  2. 2. 2014, 19:08
"Jestliže den, který považujeme za významný, zpravidla označujeme jako den D, pak je s ohledem na abecedu vcelku logické, že den předchozí je nutno označit písmem C. Dny C se v praxi vyznačují tím, že mimo zasvěcence jen sotvakdo tuší, co by se mohlo stát den následující."
Velký obdiv a dík profesoru Mornsteinovi, který svým pisatelským talentem vyvrací řadu stereotypů o přírodovědcích :). Zápletka je dobrá, kniha nese jasné poselství, a přesto jako by se trochu minula s mým očekáváním. Všechny jednodušší postavy mluví hantecem, no dobrá, i když realita v Brně vypadá trochu jinak. Problém ale je, že ani přes barvité popisy situací jsem do světa autora nepronikla a za pár dní si z knihy budu pamatovat jednu dvě scény. Na jedno čtení ano, ale nemyslím, že bych se ke knížce kdy vrátila.
endor_fina
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 3. 2011, 15:38
Poté, co jsem knihu přečetla, jsem se teprve začala zajímat o osobnost autora a musím přiznat, že mě překvapila. Pan profesor píše velmi dobře, především čtivě a zajímavě. V knize se nestane nic než nehoda na dálnici D1. Ovšem autor zvládne z této "nezajímavé události" vymyslet knihu plnou příběhů spousty rozdílných lidí; přidává nejen policisty, hasiče a odborníky, ale také obyčejné lidi, kteří míří ať už k příbuzným nebo na fotbalový zápas ve Vídni či na hudební vystoupení skupiny Turbotron. A osudy jednotlivých postav se samozřejmě setkají právě během kalamity na dálnici D1 u Velkého Meziříčí. Doporučuji.