Velké historické záhady

Velké historické záhady Originální název: Who was Mr. Nobody? - Debunking historical mysteries

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7433-004-9

Víkend (2009) 978-80-7433-004-9 240

Jaký byl osud Adolfa Hitlera?
Jak zemřel Rasputin?
Kdo zapálil Říšský sněm?
Byl francouzský císař Napoleon zavražděn?
Kdo byli Sněhurka a sedm trpaslíků?
Cassidy a Sundance: Rytíři nebo zločinci?
Existoval na Divokém západě kanibalismus?
Co zavinilo potopení Kursku?
Historie je plná nejrůznějších záhad, které se snaží vyluštit mnoho badatelů. Některé jsou vyvráceny, jiné zůstávají nepochopitelné, protože se zkrátka nedají rozplést. Zavedou nás do časů dávnominulých, jiné sahají do nedávné doby. Každý z nás někdy slyšel nebo četl příběhy, o nichž pochyboval, zda se skutečně takto staly. Byl Napoleon zavražděn? Proč historici stále opakují, že za zapálení Říšského sněmu
jsou zodpovědní nacisté? Je možné, že Rasputin, postřelen, otráven a utopen ještě po hození do řeky žil a bojoval o život? Neměli bychom předložit patřičné důkazy a všechna tajemství, záhady a dezinterpretace vyvrátit?
V pokračování své úspěšné knihy Slavné historické příběhy předkládají autoři odpovědi na stále se opakující historické otázky, dráždivá mystéria a dosud neobjasněné záhady.
Kniha Velké historické záhady je určena těm, kdo si rádi vytvoří vlastní názor na základě nezvratitelných faktů a chtějí poznat, jak to bylo doopravdy. (Založil/a: Antonín)

#záhady