1000 faktů

1000 faktů Originální název: 1000 facts

Slovart - 2010
ISBN: 978-80-7391-398-4

Slovart (2010) 978-80-7391-398-4 224

Samé nevšední a podivuhodné věci a události. Potrhlá fakta. Všechno, co jste kdy chtěli vědět a možná i to, co jste vědět nechtěli. Informace o největších, nejbláznivějších i nejprotivnějších lidech v historii, o nejpodivnějších stránkách lidského života i pozoruhodných technologiích, které člověk vynalezl. Některá zvířata jsou ale mnohem zvláštnější než my a na některých místech planety se odehrávají neuvěřitelné věci. A co teprve v kosmu - tam je vše mnohem jedinečnější Při letu na Měsíc se astronauti pohybují tak vysokou rychlostí, že na jejich lodi plyne čas pomaleji. Děsivá fakta. V roce 1990 zvedlo tornádo v Kansasu vlak s 88 vagony do výšky a pak ho pustilo zpět na trať. Odporná fakta. Člověku, kterého ve starověkém Egyptě bolely zuby, lékaři doporučili, aby si k dásním přiložil čerstvě zabitou myš. Úžasná fakta.Jedním z nejdražších telefonů současnosti je platinou a diamanty posázený Diamond Crypto Smartphone. Vyrobili ho v Moskvě a stojí 22,5 milionů korun. Neuvěřitelná fakta. V důsledku zemětřesení v roce 1811 se na chvíli obrátil tok řeky Mississippi. (Založil/a: Antonín)