Zločin v Čechách

Zločin v Čechách Originální název: Zločin v Čechách

Daranus - 2008
ISBN: 978-80-86983-49-3

Daranus (2008) 978-80-86983-49-3 278

Tahle kniha je výjimečná osobou autora, s jehož zážitky se žádný náš spisovatel nemůže měřit. Miroslav Houdek je totiž zločinec a patřil k elitě českého podsvětí. Vypráví o své minulosti svébytným jazykem galerky a kriminálu, líčí své zážitky od mládí, kdy chodil na černé burzy jako vekslák teenager, až k časům, kdy s pečlivostí plánoval ozbrojené přepady, obrovské podvody a únosy spjaté s vydíráním. Vypráví o sobě i o jiných gangsterech, českých, ruských i čečenských. Byl obávaný zločinec, ale nikdo ho na rozdíl od jiných neobvinil z vraždy. Mluví v knize jako ostrý hoch, ale na hotelové škole maturoval před lety bez problémů a snad by po úspěšně složených přijímacích zkouškách studoval práva, kdyby se nerozhodl pro dráhu gaunera "na plný úvazek". Zvolil si jako svou profesi zločin i s jeho drogovým opojením a kráskami, jimž imponoval jeho chlapácký zjev, drahý mercedes a zlaté rolexky. Píše o tom všem bez obalu včetně scén prosycených sexem. Stal se z něj časem gangster natolik významný, že v Praze překážel gangu tzv. berdychovců a špičkovým kriminalistům, kteří je kryli. Po měsících kličkování a úplatcích pro policisty skončil za mřížemi, rozhodl se po nějaké době mluvit, ale dlouho mu nikdo nevěřil. Ovšem nakonec bylo jeho svědectví proti Berdychovu gangu první a klíčové. V našem státě už nikdy na svobodu nevyjde - podsvětí by se mu pomstilo nejtvrdším možným způsobem. Zmizí pod jinou identitou daleko odsud v rámci programu na ochranu svědků. (Z rozhodnutí policejního útvaru, který ho dnes chrání, nesmí být v knize žádná jeho fotografie). Miroslav Houdek odjede, ale zůstane tu po něm jeho zpověď jako obraz podsvětí, v němž býval jedním z obávaných šéfů. Tu knihu napsal ve vězení, kde měl dost času přemýšlet o svém životě a dokázal jej vylíčit tak, jako by šlo o napínavý, drsný a místy i krvavý román. (Založil/a: skjaninka)

Miroslav Houdek Miroslav Houdek
*17.09.1971

j.gotti
  1. 9. 2016, 12:52
Vůbec netuším kdo je Miroslav Houdek. Vůbec netuším zda v jeho knize vypráví skutečně pravdu. Ale je to KURŇA dobře čitelné a napínavé až do konce. Myslím že seriál expozitura, nebo cokoliv o Berdychova gengu se může jít ZASTŘELIT. :) U mě velké překvapení a hrozně rád bych si přečetl znovu od Pana Houdka vyprávění z podsvětí. Number ONE! Za 5.