Sto postav z Bible

Sto postav z Bible Originální název: Bible’s most fascinating people

Slovart - 2008
ISBN: 978-80-7391-153-9

Slovart (2008) 978-80-7391-153-9 192

Interaktivní seznámení s biblickými postavami a jejich osudy, mnohem pozoruhodnějšími, než nabízí jakákoli umělecká literatura. Příběhy o sebeobětování a krutém hněvu, o zasvěcení a znesvěcení, o vzestupu a pádu panovníků i národů. Působivé události ze života světců a hříšníků, proslulých proroků, mstivých synů a věrných učedníků, lidí spravedlivých. Vjem umocňují obdivuhodná výtvarná díla slavných umělců. Vzájemné rodové vazby mezi jednotlivými postavami odkrývají vyobrazené rodokmeny, které umožní zařadit postavy do širšího historického kontextu. (Založil/a: Antonín)

Luci-ye
  23. 6. 2015, 20:28
Osudy jednotlivých postav jsou mnohdy vyprávěny až vyčerpávajícím způsobem. Bylo pro mě náročnější utvořit si nějaký celistvý pohled, protože jsem se ztrácela. Kniha boduje úchvatnými fotografiemi obrazů a přehledně členěnými obdobími. Myslím si, že je ideální pro znalce Bible. Asi jsem čekala něco jiného, odlehčenějšího, a proto si radši přečtu dětskou Bibli - vyprávěné příběhy jsou jistě stravitelnější a zábavnější. :-)