Vlny

Vlny Originální název: The Waves

One Woman Press - 2008
ISBN: 80-86356-46-9

One Woman Press (2008) 80-86356-46-9 214

Poetický román z roku 1931 patří ke klasickým dílům angloamerického modernismu. Autorka zde dospěla ke zcela novému pojetí postavy a dosáhla jednoho z vrcholů své tvorby. (Založil/a: MrVogler)

jehlaspichlas
  31. 8. 2015, 17:26
Abych to zkrátil. Kniha je vlastně o životě, dá se říci báseň v próze, kde každý ze zúčastněných vypráví svůj psychologický příběh o svém životním údělu. Z jiného úhlu pohledu se to dá brát i tak trochu jako scénář nebo dialog ve stylu Diderota (viz. Rameauv synovecú, protknut spoustou myšlenek, které se týkají i nynější společnosti, ať se to líbí nebo ne, naleznete v ní spoustu pravdy, se kterou můžete nebo nemusíte souhlasit. Samozřejmě, že kniha je určena pro náročnějšího čtenáře.
Lecter
  11. 8. 2015, 16:47
Ze začátku,prvních pár stránek ,to bylo pro mě trošku náročné.Chce to hodně pozornosti a klidu si knihu vychutnat.Každý z party přátel je zachycen se svým proudem myšlenek,a ty jsou vedeny tak detailně,že opravdu obdivuji tento způsob psaní,protože mně to připadne,že každá sdělená myšlenka má ještě nějakou další.
Ducii
  23. 8. 2014, 10:26
Woolfová mi nesedí, to je mi již delší dobu jasné. Mám-li ale hodnotit v rámci jejích děl, která jsem četla, tak tohle bylo jednoznačně nejhorší a nejnudnější. Není to můj styl, ale tohle se opravdu nedalo číst.
Irene
  16. 8. 2011, 11:45
Z mého pohledu nejlepší dílo V. Woolfové. Propletenec osudů skupinky přátel od dětství po dospělost napsaný v jejím typickém lehkém poetickém stylu. Nádhera.