Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mnich, který prodal své ferrari

80%
4 176
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mnich, který prodal své ferrari
 Všechny obaly
Mnich, který prodal své ferrari
 Všechny obaly
Originální název: The Monk Who Sold His Ferrari

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Rybka Publishers - 2014
ISBN: 978-80-87950-06-7
Vyšlo jako audiokniha  
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 56x v oblíbených
v přečtených 281x v přečtených
v knihovně 93x v knihovně
k přečtení 143x k přečtení
právě čte 21x právě čte
si přeje 14x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Rybka Publishers (2014) 978-80-87950-06-7 Vyšlo jako audiokniha.
Rybka Publishers (2009) 978-80-87067-85-7 200

Mnich, který prodal své ferrari patří mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a úspěšném právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi ne nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla a ducha. Někdejší slavný advokát, jenž se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. (Založil/a: NIPPON)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

jatox
60% 60% 60% 60% 60%
  9. 8. 2012, 11:38
V knize se dá najít docela dost hezkejch myšlenek. S metodama, tedy s tím, jak to aktivně zakomponovat do svýho života, už je to horší. Spoustu věcí budete vědět, jen je těžký to praktikovat. Některý metody mi přišly vyloženě "blbý", a možná sem blbá já, že je radši dřív všechny nezkusim. Každopádně, zkusila sem vstávat dokonce dýl než 21 dní dřív ve stejnej čas. Údajně by se z toho měl stát zvyk. Mýmu tělu je to ale údajně úplně u prdele, a že by se to pro něj stalo zvykem, to se fakt říct bohužel nedá. A myslim, že to takhle bude u víc věcí, prostě... není to tak snadný. Aspoň ne vždycky všechno pro každýho.

Styl je příšernej, šroubovanej. Kromě začátku je to celý psaný jako rozhovor. V podstatě je to stejný, jako byste četli nějakou podobnou příručku, akorát to mnich vykládá kromě vám ještě jednomu týpkoj, právníkoj, nejspíš typickýmu američanoj, kterýmu nemůže samotnýmu dojít, kde jsou jeho priority, a že se vlastně chce daleko víc věnovat rodině, než monotónní stresující práci. Čímž chci říct, že tady možná nenajdete nic moc novýho, pokud umíte dobře hlavu používat sami.
Takže čím "západnějc" člověk žije, tím víc to pro něj bude inspirativní. Nenutí vás to k mnišskýmu způsobu života, i když některý metody jsou trošičku extrémnější:-D

Jako asi každej si tam najde něco. Je to psaný dost jednoduše, což může bejt do určitý míry plus, že se tomu dá snadno rozumět, ale já sem si často připadala jako když ze mě autor dělá svým stylem mírně debila:)
Mariana.
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 3. 2016, 1:40
Kniha v sobě nese spoustu perfektních poselství ... Na zvýrazňování myšlenek je jako dělaná (pokud někdo umí vnímat a poslouchat, ale tak to je determinováno cestou každého a jeho (ne)vírou ve spiritualitu jako takovou). Každý si z knihy vezme něco jiného. Myšlenky krásné. Avšak forma vyprávění, do níž jsou zakomponované - zase už tak hezká není :). Čili na počtení asi ne, na myšlenky - skvělé. Záleží co kdo hledá ... :)
RockWagram
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 1. 2017, 17:13
Jako člověk, který se filosofiemi východu aktivně zabývá už pár let, mohu říci, že Sharmův mnich je skutečně užitečná a poučná kniha. V regálech pod nápisy "Ezoterie", "Ezoterika", "New Age", nebo "Náboženská literatura" je vždy až nemile těžké najít knihu, kterou by mělo smysl číst. Mezi tlustými tituly (vyplněnými růžovými obrázky s lidmi, cenícími na vás zuby) s názvy jako "Jak být šťastný v deseti krocích" a "Jak se zbavit lidí, kteří se mě hluboce dotkli" se skutečně obtížně hledá ta pravá potrava. Kdyby po mně někdo chtěl odkaz na "nějakou duchovní knížku", doporučil bych nejprve Tao Te ťing, Bhagavadgítu, nebo buddhistické sútry. Pokud jsou starověké spisy pro takového člověka nestravitelné, odkázal bych např. na Čtyři vznešené pravdy od Dalajlámy, nebo Adžána Sumedha a podobnou literaturu. Pokud by se ale ještě jednalo o člověka, který stále potřebuje moudrost východu propojit se zábavou, Mnich, který prodal své ferrari by vůbec nebyl špatnou volbou. Jediné, co lze vytknout, je styl. Autor očividně nepsal román, ale návod na spokojený život, takže v té románové formě mu to tak úplně nesedí. V podstatě se jedná jen o rozhovor dvou lidí. Druhou malou výtkou by byla orientace knihy na sny, cíle, plány a úspěch. O tomhle východní filosofie opravdu není. Je ovšem třeba uznat, že Sharmovi se tyto západní úchylky podařili s východní filosofií elegantně propojit.
AkzuzkA
60% 60% 60% 60% 60%
  18. 11. 2016, 20:38
Nad čtením této knihy se ve mně pralo moc pocitů. Na jednu stranu naprosto úchvatné myšlenky, které mi pomohly začít se na svět dívat jinýma očima, na druhou stranu ale ohromně špatný styl psaní... jako by ty myšlenky byly prostě úplně jednoduše poslepované náhodným příběhem, který působil jako jakási vycpávka...
Tardis
0%
  4. 11. 2014, 11:13
Mrzí mne, že jsem marnila čas čtením této knihy, myšlenky v né obsažené jsou naředěné jako coca-cola ve školní jídelně a zabalené do kýčovitého vánočního balicího papíru. Škoda. Doporučuji nanejvýš k prolistování kvůli několika zajímavým citátům na začátku každé nové kapitoly.
Makulenka
20% 20% 20% 20% 20%
  16. 5. 2016, 14:52
Mohla to být dobrá knížka - myšlenky v ní nejsou zas tak "ujeté", ale ta forma je šílená. jak psali recenzenti přede mnou: "Teleshoping"...
petshop
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 1. 2014, 8:35
U takových knížek já osobně moc nehodnotím styl, ale především obsah. Je opravdu zajímavé, jak každého oslovuje něco jiného. Pro mě například tahle knížka byla ze všech z podobného ranku nejvíc zajímavá a přínosná. Nebavil mě ani Carnegie, ani Čtyři dohody a už vůbec ne Tajemství. Všechno mi to přišlo jako nesmysly. Ale tady jsem si našla to, co jsem pořebovala a to myslím nejsem z těch, kteří by žili nějak extrémně západně, jak je tu zmíněno. Ale co je podle mě vždy důležité u těchto knih je situace, ve které jste, když ji čtete. Buď to sedne nebo to nesedne a když to nesedne, tak tomu nevěříte a třeba to považujete za teleshopping. A nebo jste v nějakém srabu a hltáte to, protože vám to pomáhá cítit se líp.
nechapacka84
0%
  27. 6. 2013, 19:48
Mám ABSOLUTNE rovnaký pocit ako kadas97 , a zhodou okolnosti som chcel deň po ňom použiť stejné slová. Hodnotenie tejto knihy na tomto servru ozaj nechápem. Výraz telešoping ala Horst je uplne presný. Toto nieje motivačná kniha, toto je demotivačná kniha !!!
A AKO SA KUA JULIAN SO SIVANSKÝMI MNÍCHMI DOHOVÁRAL??? WTF?!
A mimochodom, ešte jeden zenový príbeh o prázdnom šálku, a prisahám že danú knihu spálim
centos
60% 60% 60% 60% 60%
  21. 2. 2012, 17:44
Druhá půlka byla výrazně praktičtější než první, a nakonec si dovedu představit, že to někomu může pomoct. Škoda jen, že to nenapsal někdo se spisovatelským talentem.
peetulee
0%
  3. 2. 2016, 12:14
Obsahuje spoiler spoiler Knihu jsem dostala jako dárek a čekala jsem nějaký skvělý příběh vzhledem k tomu, že se jedná o světový bestseller.. Pak ale přišlo obrovské zklamání, když mnich prodal ferrari hned během prvních několika stran. Čekala jsem bombu, ale "příběh" (pokud to tak vůbec můžu napsat) je strojený, hloupý, forma rozhovoru vyloženě stupidní. Z hlavních postav udělal úplně blbce, protože takhle se nadšeně a hloupě se snad žádný úspěšný právník nechová (myslím tím tazatele). Chápu, že autor chtěl veškeré techniky a moudra vysvětlit polopatě, ale zvolená forma mi přijde dost nešťastná. Opravdu jsem se musela nutit, abych knihu neodložila.
Amanita
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 1. 2016, 12:53
Kniha má obrovský potenciál, obávám se však, že zvolená literární forma nedokáže hnout každým. Člověk to jen stěží všechno vstřebá na první přečtení a jen stěží si dokáže představit, jak by vypadal jeho život, kdyby měl vyzkoušet vše, co Julián radí. Možná by se hodilo víc poučných příběhů a bajek. Někdy se jednoduše díváme, a přesto nevidíme.
ČtenářH
  16. 8. 2015, 10:54
Je jisté, že kniha většinu z nás zaujala svým názvem. Ale ten není zas tak přesný a k obsahu knihy se hodí jen málo. Začátek knihy je velice čtivý až do bodu, kdy se z toho stane pouze manuál na to, jak žít osvícený život, jak najít smysl života a jak žít. Je tam spoustu velice dobrých myšlenek a myslím si, že pouhé čtení pomáhá k dosažení úkolu knihy. Jediné, co se mi na tom nelíbilo, bylo to, že se autor skoro vůbec nesnažil knihu zpestřit nějakým dějem a že to byl jen výčet technik na zlepšení života. 70%
j.g.konecny
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 9. 2011, 20:28
Ač to bude znít jako velké klišé, tak tato kniha mi možná změnila život. Mnoho myšlenek k zamyšlení v čitelné podobě. Každý si, dle mého, z ní něco odnese. Doporučil jsem ji několika lidem a většina si ji s chutí přečetla.
Zazuk11
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 9. 2016, 20:37
Kniha je hodně motivují, přináší spoustu nápadů, jak se pokusit změnit svůj život, ale myslím, že pokud bychom měli praktikovat všechno, zabere to celý den a ne hodinu, jak tvrdil Julián. Kdyby to bylo napsané lepším stylem, kniha by se mi hodně líbila.
RomiV
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 6. 2016, 15:47
I přes řadu negativních kritik jsem si knihu přečetl a nepřišla mi vůbec nudná a nezáživná, jak zde píše řada čtenářů. Podle mě je plná rad, mouder a životních hesel, která všichni známe a říkáme si, jak bychom podle nich měli žít, ale nežijeme. Nejspíš je to nedostatkem sebekázně, jak se píše v knize, protože vše se musí trénovat, i to jak správně žít : ) Když se podívám kolem sebe (i na sebe), tak si uvědomím, kolik lidí nežije, ale pouze přežívá. Možná mnoha lidem přijdou Juliánovy rady a hesla směšná, ale podle mě jsou pravdivá, jen si to možná nechceme připustit a opustit "pohodlný" život plný výmluv typu "na to budu mít čas v důchodu", "to můžu dělat jen s mnoha penězi" atd. a ani si neuvědomujeme jak nám život utíká mezi prsty a další šanci už mít nejspíš nebudeme. :-)
lucias2106
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 10. 2015, 14:00
Doporučuji knížku, která pohladí po duši. V uspěchám svět vás donutí se zamyslet a nehonit se za výsledkem.
Roman Volráb
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 9. 2015, 13:13
Tato kniha mi doufejme, změní život k lepšímu:) Tuto knihu vřele doporučuji. Nebojte se a poznejte sami sebe.
Michał Martinek
20% 20% 20% 20% 20%
  2. 7. 2015, 22:47
Kniha je obsahově za 5 hvězd, bohužel téměř zabitá naprosto odporným stylem, bez jakéhokoliv výraznějšího překvapení. Pro lidi vyhledávající knihy s podobnou tématikou doporučuju přečíst jiné knihy.
Hynek Beran
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 5. 2014, 0:34
Tato kniha mě oslovila. Určitě dokáže člověka nakopnout a zamyslet se nad sebou. Tedy člověka, který hledá změnu ve svém životě.
Příběh sám o sobě nění moc poutavý, o to víc jsou zajímavé techniky, které jsou v knize blíže popisovány. Né, že bych většinu z nich neznal z jiných děl, ale minimálně jsem si je osvěžil.
sanctipetri
  5. 4. 2014, 18:44
Souhlasím, že napsaný je to opravdu hloupě, jakkoliv knížka podnětný myšlenky nese. Naštěstí ji vždycky můžeme odložit a najít si lepší. Pro "hledače" si dovolím doporučit Existenciální psychoterapii Irvina Yaloma nebo rovnou pár sezení na skupinové KBT. To je docela jiný kafe.
Tynka.Ze
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 2. 2014, 12:02
Na tuto knížku jsem narazila náhodou, protože mě zaujal její název. Začala jsem ji číst a překvapivě to bylo milé čtení. Asi existují lepší motivační knížky, ale zpříjemnit si den touto četbou se také dá.
Marcos
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 1. 2014, 18:01
Moc se mi to líbilo, ač v praxi z toho použiji jen něco ... V každém případě se podívám po dalších knihách tohoto autora
Zdenox
20% 20% 20% 20% 20%
  6. 12. 2013, 8:11
Srovnání s otravným Horstem z teleshoppingu je více než trefné. Oceňuji hrdinství všech, kteří tuto knihu dočetli do konce.
kadas97
0%
  24. 6. 2013, 20:50
Najhoršia vec čo som nedočítal. Nechápem pozitívne ohlasy lebo celá kniha je ako stupídny teleshopping, kde namiesto otravného Horsta je zenový Julian Mantle, ktorý má odpoveď na každú otázku. Kniha vykráda všetko o čom som doteraz počul a to som toho veľa podobného nečítal. Stupidina najhrubšieho zrna. Nechcem tú knihu ani mať doma, kdo ju chcete píšte.