Originální název: Digital photography book

ISBN: 978-80-7413-306-0

Zoner press (2015) 978-80-7413-306-0 256
Zoner press (2014) 978-80-7413-306-0 256
Zoner press (2007) 978-80-86815-56-5 223

Scott Kelby je nejprodávanějším autorem knih o Digitální fotografii na světě a nemalou zásluhu na tom má i jeho série Digitální fotografie. A proč jsou knihy z této série tak populární? Je to Scottovým přístupem. Nenajdete v nich žádné složité vysvětlování teorie, žádné vzorečky na výpočet hyperfokální vzdálenosti, žádné popisování toho, jak je v dnešních objektivech technicky řešena clona. Co v ní však najdete, jsou jasné a prosté rady od profesionálního fotografa a gurua v oblasti postprocesu. Pokud se tedy spíše ptáte „Jak dosáhnout tohoto efektu?“ nebo „Jak získat jemnější světlo z blesku?“ a až tak moc vás nezajímá, jak funguje CMOS senzor, je toto přesně kniha pro vás.
Scott sám popisuje tento přístup takto: „Je to, jako byste se mě na společné vycházce zeptali: Scotte, jak to mám vyfotit? Já vám nebudu vysvětlovat, jak funguje blesk, ale řeknu: Nastav expozici tak a tak, zaostři tam a tam a exponuj.“ Jde prostě přímo k věci, bez zbytečných oklik a složité teorie.
V knize najdete kapitoly zaměřené na fotografování svateb, květin, sportu, krajin a také fotografování na cestách či portrétní fotografii. Nechybí ani kapitola o ostrosti nebo seznam těch nejdůležitějších tipů od profesionálních fotografů, které by Scott sám rád ve svých začátcích slyšel. Poslední kapitolou a jakousi třešničkou na dortu je část, ve které najdete recepty na konkrétní snímky – krok po kroku vysvětlené postupy, které vedly k vyfocení té které fotografie. (Založil/a: slide)