Vánoce Hercula Poirota

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2255-4

Knižní klub (2008) 978-80-242-2255-4 220
Knižní klub (1999)

Vánoce bývají časem dobré vůle a rodinné pospolitosti - nikdy však pro rodinu Leeových. Letos to ale má být všechno jinak... Milionář, panovačný a bezcitný Simeon Lee, pozve své potomky, aby strávili vánoční svátky v jeho společnosti. Sentimentální milující otec na stará kolena? Nebo má snad Simeon Lee jiné, zlověstnější úmysly? S velikým znepokojením a váhavě se členové rodiny sjíždějí do starého rodinného sídla. V brilantně vykreslené atmosféře podezíravosti a vzájemné nevraživosti dojde k vraždě. Hercule Poirot bude tentokrát potřebovat veškerý svůj um, aby tak neslýchanému zločinu přišel na kloub.

#vánoce
Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Anael
  1. 9. 2012, 1:03
Moje první přečtená detektivka od Agathy Christie. Musím říct, že autorka má opravdu skvěle promyšlené zápletky a také rozluzlení. Vrahem je nakonec někdo, do koho byste to vůbec neřekli. Knížka vás vtáhne do děje, budete muset pořád číst, protože budete chtít odhalit vraha a přijít všemu na kloub. Poirot vás sice předběhne, ale zážitek z knihy vám to nezkazí. Je to prostě jen obyčejná kniha, u které vypnete a můžete sledovat úplně cizí příběh…
Rames
  9. 7. 2013, 16:20
Věnováno švagrovi: Stýskáš si, že mé vraždy se stávají příliš rafinovanými........
Zamlouvala by se ti "Poctivá vražda se spoustou krve".
Autorčin úmysl se nezdařil, tento příběh není zdaleka jednoduchý a Poirot musel využít všechny své znalosti zákonů dědičnosti aby rozeznal všechny bratry Leeovy. Ti jsou totiž klíčem k vyřešení vraždy.
Tento příběh jsem viděla ve filmové podobě ,je to pár let, zaboha jsem si nemohla vzpomenout kdo je vrahem, a tak to má být. Žádná obyčejnost by Agatě nevynesla takový věhlas a obdiv nás všech.
DanielOsbourne
  1. 2. 2015, 17:50
Má třetí kniha od Agathy a druhá s Herculem Poirotem. Kniha začíná celkem svižně a konečně jsem se dočkal i pořádného výslechu, který částečně vedl Poirot. O podezřelé není v knize nouze, ale už jsem si zvykl, že u Agathy můžete mít tisíce důvodů, proč právě ten určitý je vrahem, ale ona Vás dokáže vyvést z omylu a ještě dát najevo, že samotné rozuzlení a pointa je přeci naprosto jasná. A proto její knihy tak miluji.
honzik10
  24. 10. 2015, 22:37
Knížku jsem si přečetl z důvodu kamarádova referátu na Vraždu v Orient-Expresu, kterou jsme doma bohužel neměli, ale tuhle ano. Knížka se mi opravdu hodně líbila, je to moje asi první přečtená normální detektivka, nemyslím ty ,,detektivky'' od Thomase Breziny. Byla skvělá, plná napětí, vodítek, špatných rozhodnutí, pravdivé i falešné názory a obvinění a hlavně....opravdu NEOČEKÁVANÝ konec. Za vraždu mohl úplně někdo jiný než si všichni mysleli, ale hlavne, on si kromě Poirota ani nikdo nic pořádného nemyslel. A pomalu vám to na konci všechno začne zapadat. Akorát byl konec trošku useknutý, myslím, že by se dal lépe rozvést. Jednoduše, když Poirot všem vyložil svou pravdivou teorii, tak ten obvinění a opravdový vrah řekl něco ve smyslu: ,,No tak jsem to udělal a jsem za to rád.'' a tím obvinění skončilo, čekal jsem v tom ještě nějakou hádku nebo nějakou poslední zápletku, vzporu, ale nic. Za tenhle useknutý konec dávám 4/5 hvězd.
delfinek
  10. 1. 2014, 18:46
Dokonale rozehraná zápletka,vánoční setkání celé rodiny,vražda a spousta postav,které nejsou těmi,za které se vydávají.
Evina Kalousová
  27. 9. 2016, 17:46
Pan Poirot a jeho příběhy nejsou špatné. ale přijdou mi všechny stejné. Agatha umí psát lépe. Přiznám se, že číst Poirota je pro mě taková náhražka za Slečnu Marpleovou. Ta se mi zdá lepší.
dreadie
  11. 4. 2014, 13:20
Tato kniha skvěle procvičila mé šedé buňky mozkové :-) Perfektní zápletka, hromada vodítek, která zdánlivě nedávají smysl. Za mě jedna z nejpovedenějších knih autorky.
Lefger
  22. 1. 2014, 10:37
Další báječná kniha. Až do konce jsem si myslela, že to byl někdo z rodiny (nakonec to teda byl někdo z rodiny) ale kdo to jsem vážně nečekala. Napínavost až do posledních stránek a písmenek. Hvězdičky opravdu zasloužené.
Sabina.le
  30. 5. 2013, 19:27
Čekala jsem od toho trochu víc :/ Rozuzlení bylo teda trochu zklamání..Ale na zahnání dlouhé chvíle dobrý :)