Originální název: Střevíce z lýčí

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5472-2 152
Knižní klub (2001) 978-80-242-1704-8 154
Agentura V.P.K. (1999)
Práce (1988)

Povídky o domácím zvířectvu humornou formou v podání F. Nepila. (Založil/a: Trina1)

František Nepil František Nepil
*10.02.1929 - †08.09.1995

ondrasek
  7. 7. 2012, 22:34
František Nepil nás v osmi kapitolách seznamuje se svými úsměvnými postřehy ze života domácích zvířat, konkrétně slepic, králíků, vepřů, hus, krav, volů, koní a tchoře (což pravda domácí zvíře není, zato způsobil u Nepilů domácí hádku hraničící z rozvratem rodiny :-)).
Úryvek z kapitoly Na tom našem dvoře všechno to krákoře
Z auťáku se nejdříve vyvalil kolohnát Ňafík. Věděl, kde je, věděl, kudy se k nám jde, a vydal se mírným poklusem vzhůru. Cestou nejprve zakousl paní Grundlové slepici, pak nám prolomil vrátka a vtrhl do domu. Protože mě měl nejraději, rozběhl se rovnou na mě, povalil mě na rozpálená kamna a olizoval mi přitom tváře a jazyk. Pak spatřil mou ženu a dceru, a to mu rozvrtělo ohon tak, že jím vytloukl několik skleněných tabulek v příborníku, který mi věnoval František Burian.
svenny
  16. 10. 2012, 19:39
"Hele, Bobe, mam tu v pytli tchore, potreboval bych, abys mu dal narkozu..." :-D
Proste jedinecny humor!!!!
Lúthien Celebrindal
  26. 6. 2013, 22:48
Pan Nepil je naprosto nepřekonatelný ve vyprávění událostí z obyčejného každodenního (zde vesnického) života. Zde již dříve zmiňovaný smysl pro humor je opravdu vynikající. Nejlepší kapitoly: o zabijačce a o tchořovi :-)