Originální název: A Christmas Carol

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-443-7

XYZ (2010) 978-80-7388-443-7 110
Ottovo nakladatelství (1930)

Klasická povídka zavádí čtenáře do staré Anglie v období vánočních svátků. Jejím hrdinou je známý lakomec a nemilosrdný lichvář, kterého se snaží napravit tři hodní duchové. Ti mu předvádějí smutné obrazy jeho minulosti, současnosti i budoucnosti, a díky jejich zásahu se krutý lakomec změní v milého a laskavého člověka. (Založil/a: MrVogler)

Introvert
  19. 12. 2014, 21:24
První příběh z knihy Vánoční povídky. Vlastně jsem si dopřála to potěšení a přečetla si pohádku, sama sobě... Nevím, jestli je to současnou atmosférou blížících se Vánoc, Dickensovým mistrovstvím či obojím dohromady, ale tento příběh vyplnil každičké místečko v mé duši, kam se ještě sváteční rozpoložení nedostalo, a naplnil je jím. Naplnil je i krásou slova a ušlechtilostí příběhu. Pane Dickensi, máte můj dík.
Rames
  31. 3. 2016, 12:51
Nejsem milovníkem šťastných konců, napravených hříšníků a milujících alkoholiků . Ale Dickens nám dokáže předložit takové postavy a popsat jejich pocity a strachy že jim věříme vše , i to nepravděpodobné napravení.
Plue
  1. 3. 2016, 12:00
Jednoduchý příběh, klasická pohádka. Líbilo se mi, jak byla kniha zpracovaná - s množstvím ilustrací od A. Wheatcrofta. A konečně jsem pochopila původ slova "Scrooge" v angličtině!!! :)
Vera Silent
  27. 5. 2011, 17:40
Pohadkovy pribeh o polepseni neskutecneho krkouna a lakomce, pana Scrooge, ktereho navstivi tri duchove Vanoc. Ukazi mu jeho minulost, soucastnost a budoucnost, pokud se nepolepsi, a tak ho zmeni v stedreho a laskaveho cloveka. Pribeh zachycuje skutecne kouzlo Vanoc, predevsim potrebu a silu lasky a solidarity. Tak se zlepsi zivoty vsech zucastnenych a proziji skutecne nadherne Vanoce, takove jake by mely byt..
MiriamBlahova
  8. 12. 2015, 12:18
Vánoční koledu v období Vánoc může člověk vidět v různých podobách. V romantických komediích, animovaných pohádkách a dokonce se objevuje v jednom díle The Simpson... je to oblíbený příběh - pohádka s kouzelnou Vánoční atmosférou. Do knihy jsem se dlouho přemlouvala. Podědila jsem ji po několika generacích babiček a nevypadala nijak zajímavě. Když jsem ji ale začala číst, moc mě bavila! Neuškodí mladším, ani starším čtenářům, aby se s příběhem polepšeného lakomce taky seznámili...