Modrá krev

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-868-5

BB art (2011) 978-80-7381-868-5 240

Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky – modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu – nejsou tak úplně lidé…

Kolik tajemství skrývají nejbohatší rodiny New Yorku? Možná jen jedno – ale zato je staré jako lidstvo samo a doslova krvavé. V kulisách metropole se rozvíjí příběh plný lásky, nenávisti a napětí.

Napadlo vás někdy, co všechno se děje za zavřenými dveřmi nejluxusnějších domácností v New Yorku? Newyorská smetánka je bohatá, slavná… a nesmrtelná.

Mají styl, moc, peníze – a sužuje je podivná žízeň. Osud rozehrává v kulisách New Yorku příběh, v němž účinkují láska, nenávist, naděje, smrt i fascinující tajemství, které navždy změní život všech, kterých se dotkne.

Ochutnejte Modrou krev a budete si chtít přidat! (Založil/a: elniss)

Katniss Lavender
  21. 6. 2012, 1:41
Tato kniha mne k mému vlastnímu překvapení nadchla a vtáhla do děje. Ze začátku mi vadily neustálé informace o tom, od jaké módní značky má kdo jaký kousek na sobě(skoro žádnou z nich neznám) a po jaké ulici a na jakém rohu se zrovna nachází ten či onen hrdina, ale netrvalo dlouho a zvykla jsem si. Kniha má zajímavou zápletku, je tu odlišný pohled na upíry a dokonce ještě něco navíc. Kniha se velmi dobře čte a opravdu mile mne překvapila! Už se těším až otevřu druhý díl... :)
Nikolka001
  8. 6. 2013, 17:08
Knížce dávám 4 hvězdičky,jelikož si plný počet nezaslouží.Do 120 strany jsem se celkem nudila.Knize chyběla akce,napětí.Zkrátka se tam nic nedělo.Konec už byl o trošku lepší.No,jsem zvědavá na 2díl.Snad mě nezklame. Kniha pro nenáročné čtenáře. :)
Nijura
  6. 4. 2013, 10:01
Pamatuji si, jak mě kniha vtáhla do děje tak, že jsem knihu přečtla za jeden pouhý den. Ale hlavně se mi líbilo, že jsem neměla do poloviny knihy ponětí, kdo že je Shuyler a Mimi.
pegerren
  29. 10. 2012, 17:25
řekla bych to asi takhle: vélké plus májí tyto knihy za-čtivost (moc dobře a rychle se čtou) a za originální pojetí upírů. Mínus: nezpočet ulic a modních značek, naivita, jednoduchost a převídatelnost některých postav a situací.
Vcelku není špatná, člověk musí nad něčím občas přihmouřit oči, ale je to opravdu zas jiný pohled v téhle záplavě "vampire" knih.
Wajny
  12. 11. 2016, 11:04
Ze začátku jsem se v knize trochu ztrácela - přišla mi chaotická a neuspořádá. Celé pojetí upírů mi přišlo moc překombinované, ale na druhou stranu je to něco nového a neotřelého. Vadilo mi neustálé omýlání toho, kdo co má na sobě a miliony popisných částí. Hlavní hrdiny jsem si celkem oblíbila i mrchu Mimi, která má šmrnc. 3*
Nikk
  22. 3. 2013, 18:43
Docela slušná a originální kniha na téma upíři. Čtivá, ale se spoustou módních značek, které si 90% lidské populace nemůže dovolit, takže je většina nezná a nevyzná se v nich. Také bych čekala zajímavější zápletku ke konci knihy, ale nic zajímavého se tam nedělo. Odhalení otce Jacka bylo až moc rychlé a vůbec ne tak překvapující, jak bych u těchto momentů čekala.
valja
  16. 8. 2012, 9:06
Nijak strhující úvod do křížence upířích románů a světa gossip girl, aneb všichni chceme být krásní, bohatí a nesmrtelní. Postavy v příběhu zmateně pobíhají tam, kam je zrovna potřeba, dialogy by zasloužily trochu dopilovat. Snaha neustále ukazovat, jak je všechno hogo fogo, je v textu poměrně křečovitá, ale možná je to tím, že se v tomhle prostředí neorientuji. Příběh spíš než cokoliv jiného chybí. Třeba se najde v druhém díle...